Wysprzątasz całe mieszkanie w jedną chwilę. TikTokowa metoda Core 4 zrobiła furorę wśród Polaków

Sprzątanie szafek to dla wielu syzyfowa praca. Nie ważne, jak dokładnie to zrobimy, bałagan i tak prędzej czy później znów się tam wkradnie. Na TikToku zdobywa jednak popularność metoda Core 4, która pozwoli utrzymać nasze powierzchnie w porządku na długi czas.

Sprzątanie sprzątaniu nie równie. Każdy, kto kiedyś próbował zrobić porządek w swoich szafkach, wie, że układanie rzeczy wcale nie jest dobrym sposobem na ujarzmienie bałaganu. To tylko plaster, który stwarza iluzję harmonii tylko po to, by za chwilę znów stać się syfem. Teraz jednak powstała nowa metoda, która pozwoli w sprytny i łatwy sposób ogarnąć nasze przedmioty. Core 4 sprawi, że szafki będą uporządkowane i przejrzyste.

Zobacz wideo Jak zrobić ekologiczny domowy płyn do tkanin? Nie ma nic prostszego!

Sprzątanie szafek. TikTokowa metoda zdobywa coraz większą popularność

Sprzątanie szafek jest czynnością, której większość się obawia. Ogarnięcie całego zgromadzonego w nich bałaganu to niemała robota. W końcu jako ludzie mamy tendencję do gromadzenia rzeczy "w razie czego". Choć było to ważne w czasach, kiedy na sklepowe półki bywały puste, obecnie jest to tylko sposób na powiększenie gromadzącego się nieporządku. Warto więc pamiętać, że jeśli coś nie przydało się nam w ciągu kilku ostatnich miesięcy, to prosty znak, że powinniśmy się tego pozbyć. By zrobić to jak najbardziej efektywnie, warto wypróbować zdobywającą popularność na TikToku metodę - Corde 4. W niej znajdziemy kroki, które pozwolą nam w szybki sposób uporządkować przestrzeń i zapomnieć o nieładzie. Kayleen Kelly nagrała o tym filmik i jasno wytłumaczyła, co należy robić. Jak wyjaśnia, ten sposób jest bezwzględny i nie pozostawia miejsca na przechowywanie niepotrzebnych rupieci. Trik zdobywa na TikToku coraz większą popularność. Wiele osób chętnie wypróbowuje go u siebie i cieszy się niesamowitą przemianą swoich przestrzeni.

Cztery kroki do pozbycia się bałaganu. Metoda Core 4 ułatwi sprzątanie przestrzeni

Metoda Core 4 obejmuje cztery kroki: oczyszczanie, kategoryzowanie, wyrzucanie i porządkowanie. Zaczynamy od wyciągnięcia wszystkiego z szafek. Ten punkt jest niezwykle ważny, ponieważ często nawet nie zdajemy sobie do końca sprawy, co się w nich znajduje. Następnym etapem będzie kategoryzowanie. Polega ono na wstępnym selekcjonowaniu i grupowaniu przedmiotów. Świetnie sprawdzą się w tym plastikowe pudełka, do których będziemy mogli układać nasze rzeczy. Kiedy wszystko ma już swoją przypisaną grupę, możemy dokładnie przeglądać nasze przedmioty. Te przeterminowane, napoczęte czy zapomniane powinny znaleźć się w koszu. Tu działa zasada: jeśli nie używałeś przez dłuższy czas, już tego nie zrobisz. W tym kroku nie ma żadnego miejsca na wymówki. Dzięki pozbyciu się wszystkich zbędnych rupieci jesteśmy w stanie stwierdzić, co mamy, a czego nam brakuje. Kiedy szafki są opróżnione, możemy również przemyśleć organizację wnętrz, by już nigdy nie doszło do bałaganu. Najlepiej sprawdzą się przezroczyste pojemniki. Pudełka wystarczy podpisać, nakryć i ułożyć na półkach. Dzięki temu szafki będą przejrzyste, a szukanie o wiele prostsze. Metoda Core 4 sprawdzi się w każdym pomieszczeniu w domu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA