Tego trendu z TikToka lepiej nie próbować. Ucz się na błędach innych. Wszyscy spróbowali, każdy żałuje

Na TikToku znajdziemy całą masę najróżniejszych porad i trików. Niektóre są lepsze, inne gorsze. Porada z kostką do WC szybko stała się jednak hitem w internecie. Wiele osób pokusiło się o wypróbowanie jej we własnej toalecie. Szybko jednak okazała się, że był to błąd.

Na TikToku znajdziemy całą masę świetnych trendów i lifehacków, które mają znaczeniu ułatwić nam życie. Niektóre z nich błyskawicznie zdobywają ogromną popularność. Internauci zaskoczeniu prostotą i skutecznością próbują przetestować ich działanie we własnych czterech kątach. Nie wszystkie na to zasługują.

Zobacz wideo Jak pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z toalety? To proste, ale trzeba pamiętać o kilku zasadach

Viralowy trik okazał się być niewypałem. Może przynieść więcej szkód niż korzyści

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że tak prosta czynność jak zakładanie kostki do WC nie powinno nikomu sprawiać trudności. Internet ma jednak i na to swój własny "super" sposób. Od lat wieszamy kostkę na rancie toalety i zbytnio się nad tym nie zastanawiamy. Przecież wszystko jest w porządki jeśli detergent działa i trzyma się aż do momentu wymiany. TikTokowy trend twierdzi jednak, że robimy to źle. Według tej porady należałoby umieścić kostkę do WC pod zagiętym rantem toalety, z którego spływa woda. Dzięki temu nie trzeba podnosić deski sedesowej ani odginać plastikowej końcówki, wystarczy wsunąć i gotowe. Według viralowego triku, kostka działa w ten sposób o wiele lepiej niż powieszona jak zazwyczaj. Podobnych nagrań pojawiła się w sieci cała masa, a setki pozytywnych komentarzy z pewnością zachęcały. Nic dziwnego, że wiele osób pokusiło się o wypróbowanie go na własnej toalecie. Na początku trzymała się całkiem nieźle. Do czasu spuszczenia wody. U niektórych osób kostka szybko się zsuwała, przez co zatykała toaletę na dobre.

Jak poprawnie założyć kostkę do WC? Lepiej trzymać się sprawdzonych sposobów

Jeśli zastanawiamy się, dlaczego u niektórych kostka do WC utrzymuje się w zawieszeniu, podczas gdy u innych nie to jest na to prosta odpowiedź. Zależy to głównie od modelu toalety, ciśnienia wody i jakości samej kostki. Jeśli obawiamy się, że taki sposób u nas może nie zadziałać, lepiej nie ryzykować eksperymentów w swojej łazience. Zatkana rura odpływowa będzie bowiem niemałym problemem, którego częściej niż rzadziej nie rozwiążemy samodzielnie. Prost trik może więc nas kosztować o wiele więcej, niż jest to warte. Lepiej trzymać się tradycyjnej metody umieszczania kostki pod deską toaletową. To zapewnia, że nie wpadnie do odpływu, a jednocześnie zadziała równie efektywnie. Instrukcje producenta, które często znajdują się na opakowaniach kostek do WC, są najlepszym przewodnikiem, pozwalającym uniknąć problemów i zapewniającym skuteczne korzystanie z produktu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA