Smród wydobywa się ze śmietnika? Zamiast załamywać ręce, sięgnij po sprawdzony i tani sposób

Jak zneutralizować nieprzyjemne zapachy wydobywające się ze śmietnika. Ten problem dotyka wiele osób i potrafi zdecydowanie obniżyć komfort życia domowników. Ponadto nierzadko smród przyciąga niepożądane insekty i szkodniki. Istnieje jednak sprytny sposób, by szybko pozbyć się kłopotu.

Do kosza na śmieci wyrzucamy różnego rodzaju odpady, często również takie, które ulegają szybkiemu rozkładowi. Wiąże się to nierzadko z wyjątkowo przykrym do zniesienia zapachem. Na szczęście istnieje parę przydatnych wskazówek, dzięki którym możemy temu zapobiec. Warto także zastosować pewien domowy trik, który zneutralizuje niepożądaną woń.

Zobacz wideo Anita Sowińska: Nasze priorytety to odnawialne źródła energii i zajęcie się nielegalnymi składowiskami odpadów

Jak usunąć smród ze śmietnika? Dowiedz się, co zrobić

Zarówno z domowego kosza na śmieci, jak i zewnętrznego pojemnika na odpady może wydobywać się przykry zapach. Niestety długo utrzymująca się nieprzyjemna woń może mieć duży wpływ nie tylko na komfort naszego życia, ale i na zdrowie oraz samopoczucie. Gnijące pożywienie wydziela toksyny oraz bakterie, które są niebezpieczne dla naszego układu oddechowego. Nierzadko mogą także powodować alergie i infekcje u bardziej wrażliwych osób. Niekiedy odrzucający zapach może przyciągać insekty oraz szkodniki. W domu najczęściej będą to muchy i mrówki, a w najgorszym wypadku karaluchy. Na zewnątrz z kolei możemy mieć do czynienia z myszami lub szczurami. Lepiej jednak do tego nie dopuścić i wiedzieć, jak postępować, by z kosza na odpady nie unosił się brzydki zapach. Przede wszystkim lepiej wybierać wytrzymałe, grube worki, które nie będą pękać, a ewentualna ciecz nie wycieknie na dno pojemnika. Dobrze jest również odpowiednio segregować śmieci oraz regularnie je wynosić, zwłaszcza gdy wyrzucamy jedzenie, które bardzo szybko zaczyna się psuć i śmierdzieć. Zapach możemy jednak również zneutralizować pewnymi domowymi sposobami.

Jak usunąć zapach ze śmietnika? Domowy sposób, który prawie nic nie kosztuje

Jednym z najskuteczniejszych trików, aby pozbyć się przykrej woni ze śmietnika, jest wsypanie na dno pojemnika kilku łyżek sody oczyszczonej. Tani produkt jest skutecznym pochłaniaczem wilgoci i neutralizatorem zapachów, a przy okazji dzięki temu, że ma odczyn zasadowy, nie stwarza przyjaznego środowiska dla insektów. Skutecznie odstraszy więc wszelkie muszki owocówki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dosypać sodę oczyszczoną do już wypełnionego w połowie śmietnika. Zamiast niej możemy także pokusić się o dodanie startych skórek cytryny lub innych cytrusów. Uważajmy jednak, by nie dostała się do nich wilgoć, gdyż same zaczną wydzielać nieprzyjemny zapach. Jeśli chcemy, możemy także wybierać aromatyzowane worki na śmieci, które również odwrócą uwagę od przykrej woni. Nic nie zastąpi jednak częstego opróżniania kosza i odpowiedniej segregacji odpadów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA