Każda kobieta przynajmniej raz w życiu zastanawiała się, co zrobić, aby mieć piękne, gęste i lśniące włosy. W większości przypadków odpowiednim kosmetykiem, który to zagwarantuje, będzie peeling do skóry głowy. Co warto o nim wiedzieć i jak używać go prawidłowo? Wyjaśniamy.
Zdrowa skóra to podstawa dla zadbanych i ładnych włosów. Warto wiedzieć, że peeling do skóry głowy stosowany raz w tygodniu:
Peeling usuwa uporczywy brud i martwe komórki naskórka co przekłada się na rozwiązanie problemu suchego lub mokrego łupieżu. Dlatego zamiast stosować silne kosmetyki na ten wstydliwy problem, warto zacząć właśnie od peelingu. Dodatkowo włosy po jego stosowaniu stają się bardziej plastyczne i zwiększa się ich objętość. Co więcej, włosy przestają smętnie okalać twarzy, tylko zyskują ładną, sprężystą formę i to bez cieniowania.
Efekty po stosowaniu peelingu do skóry głowy to także szybszy wzrost włosów oraz większa równowaga hydrolipidową skóry głowy, która staje się czysta i nabiera zdrowego kolorytu. Co więcej, regularne wykonywanie peelingu pozwala zmniejszyć łojotok i poprawia krążenie krwi. Przetłuszczone włosy to często efekt zasklepionych resztek kosmetyków do stylizacji. Warto też dodać, że po peelingu włosy zaczynają szybciej rosnąć i zwiększa się ich objętość u nasady. Dzięki temu fryzura lepiej się układa.
Jak już wspomniano powyżej, dla optymalnych efektów peeling na skórę głowy warto stosować raz w tygodniu, ale można też robić to częściej w ramach potrzeby. O czym więcej przeczytasz poniżej. Jak zatem stosować peeling?
A jak często stosować peeling do skóry głowy? Poza cotygodniową rutyną trycholodzy polecają stosowanie tego produktu zawsze po użyciu suchego szamponu, z którym tradycyjny szampon może sobie nie poradzić.
Gotowe kosmetyki oznaczają oszczędność czasu. Przy wyborze peelingu do skóry głowy warto sięgać po japońskie receptury, które są jednocześnie delikatne i bardzo skuteczne. Internautki zachwalają też skuteczność czarnego mydła, które można kupić w każdej drogerii i stosować jako naturalny peeling.
W domowym zaciszu można przygotować własny produkt na bazie trzech łyżek cukru gruboziarnistego oraz niewielkiej ilości szamponu. Dodatkowo dwie łyżki zielonej glinki to dobry pomysł, gdy chcemy nałożyć peeling na delikatnie podrażnioną skórę głowy.
Zobacz też: Jak szybko rosną paznokcie? Co sprawi, że manicure przetrwa dłużej? Te triki warto znać