Zadbaj o ptaki zimą i zrób karmnik dla ptaków z butelki. To prostsze niż myślisz [INSTRUKCJA]

Terenów zielonych jest coraz mniej, tym samym ptaki tracą źródła pożywienia. Warto więc wspomóc te zwierzęta w szczególności zimą. Dowiedz się, jak zrobić karmnik dla ptaków w domu - to banalnie proste, a matka natura będzie wdzięczna. Potrzebujesz kilku przedmiotów.

Jesień i zima to piękny czas w roku, jednak zwierzęta w tym okresie mają utrudniony dostęp do pożywienia. Właśnie dlatego wiele osób decyduje się na stworzenie karmnika dla ptaków w domu, aby wspomóc je w tym trudnym czasie. Jeśli ty również chcesz zrobić coś dla natury, postaw na karmnik i dowiedz się jak go zrobić. Okazuje się, że cała czynność jest prosta i zajmie ci tylko kilkanaście minut.

Zobacz wideo Skąd do nas wracają bociany?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak zrobić karmnik dla ptaków z butelki? To dziecinnie proste zadanie, lecz pamiętaj o tych aspektach

Dokarmianie ptaków to bardzo ważna czynność szczególnie zimą, lecz zanim do tego przystąpimy, warto wiedzieć o kilku ważnych kwestiach. Przygotowany karmnik należy umieścić w odpowiednim miejscu, a konstrukcja powinna być stabilna, aby nie wpływały na nią niekorzystne warunki pogodowe. Zamontuj go dość wysoko, tak aby inne zwierzęta nie mogły się tam dostać. Najczęściej można zobaczyć je na balkonach lub wysoko na drzewach, co jest dobrym rozwiązaniem. Zrezygnuj z ostrych przedmiotów, które mogłyby zrobić krzywdę zwierzęciu - z czego więc najlepiej zrobić karmnik dla ptaków w domowym zaciszu? Przygotuj dużą butelkę, dwie drewniane łyżki, haczyk, sznurek, nożyk do tapet i marker.

Jak zrobić karmnik z butelki? Wykonasz go w mgnieniu oka

Jeśli masz już uszykowane wszystkie potrzebne przedmioty, możesz zacząć działać. Butelkę postaw na stole i przy pomocy markera zaznacz jedną kropkę o średnicy nieco mniejszej od trzonu łyżki, a drugą po przeciwległej stronie. W tych miejscach za pomocą nożyka wytnij dziurki, ta na dole powinna być nieco większa, aby ziarna mogły swobodnie wylatywać. Następnie w wyciętych otworach umieść łyżkę i ponownie zaznacz markerem dwa kolejne punkty - nieco wyżej niż za pierwszym razem i najlepiej na krzyż. Teraz włóż tam drugą łyżkę, a do nakrętki od butelki przykręć haczyk i prawie gotowe. Teraz do środka butelki wsyp pokarm i przy pomocy sznurka przywiąż karmnik do gałęzi lub balustrady. Pamiętaj, aby nie dokarmiać ptaków produktami, które pęcznieją w żołądku. Najlepiej kupić specjalny zestaw nasion w sklepie zoologicznym lub przygotować własny m.in. ze słonecznika, płatków owsianych czy pszenicy. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA