Spotify podnosi opłaty. Ile zapłacimy za subskrypcję? Część użytkowników już odczuła podwyżki

Każdego roku w styczniu wiele firm ogłasza podwyżki. Dotyczy to nie tylko sklepów czy usług, ale także subskrypcji w wirtualnym świecie. Spotify właśnie zaczęło wysyłać do swoich użytkowników komunikaty z informacją o podniesieniu cen. Niektórzy już musieli zapłacić więcej.

Spotify to obecnie jedna z najpopularniejszych aplikacji. Korzystają z niej setki milionów użytkowników na całym świecie, również w Polsce. Aplikacja umożliwia słuchanie wybranych utworów i podcastów, tworzenie playlist, śledzenie poczynań ulubionych twórców, a także poznawanie nowych. Ze Spotify można korzystać bezpłatnie lub opłacać co miesiąc subskrypcję, która daje więcej możliwości. Niestety niedługo ceny te znacznie wzrosną. Część użytkowników już to odczuła.

Zobacz wideo Jakim cudem Szwedzi zostali światowym liderem w dziedzinie tworzenia popowej muzyki? [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Spotify za darmo czy z subskrypcją? Wiele osób woli zapłacić

Teoretycznie za korzystanie ze Spotify nie trzeba płacić. Wybierając tę opcję należy jednak liczyć się z tym, że dostęp będzie trochę ograniczony. Nie będziemy mogli w pełni decydować o kolejności słuchania wybranych utworów, a co pewien czas będą pojawiać się reklamy. Z tego względu wiele osób woli płatną subskrypcję. W planach premium możemy korzystać z aplikacji w dowolny sposób i nie martwić się reklamami. Ceny obecnie nie są wysokie, bowiem wynoszą:

  • 19,99 zł miesięcznie w planie dla jednej osoby,
  • 24,99 zł miesięcznie dla pary,
  • 29,99 zł miesięcznie w wersji rodzinnej dla sześciu osób,
  • 9,99 zł miesięcznie w planie dla studentów.

Inflacja niestety dotknęła również wirtualny świat, dlatego niedługo ceny znacznie wzrosną. Ile będą wynosić?

Ile będzie kosztować Spotify? Podwyżka nawet o 30 procent

Niektórzy już dostali komunikat informujący o wzroście cen na Spotify. Jeśli obecnie opłacasz jedną z subskrypcji i nie godzisz się na podwyżki, to twój plan premium wygaśnie z dniem 31 marca 2024. Jeśli jednak nadal chcesz mieć nieograniczony dostęp do aplikacji bez reklam, to podwyżka "dopadnie cię" 1 kwietnia. Wówczas koszty będą prezentować się następująco:

  • Spotify Premium Individual (dla 1 osoby) – cena 23,99 złotych miesięcznie,
  • Spotify Premium Duo (dla 2 osób) – cena 30,99 złotych miesięcznie,
  • Spotify Premium Family (do 6 osób) – cena 37,99 złotych miesięcznie,
  • Spotify Premium Student – cena 12,99 złotych miesięcznie.

Co ciekawe, nowi użytkownicy, którzy chcieli założyć konto po rozpoczęciu 2024 roku, od razu muszą się liczyć z cenami po podwyżce. Oczywiście mają też prawo do pierwszego bezpłatnego miesiąca, tak jak to było w poprzednich latach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA