To oni kryli się za maskami Power Rangersów. Po latach kolorowych wojowników trudno rozpoznać

"Power Rangers" to jeden z najpopularniejszych seriali wczesnych lat 90. Za każdym razem przyciągał przed telewizory prawdziwe tłumy. Teraz, 30 lat od premiery, oryginalni aktorzy już w nim nie występują. Sprawdziliśmy, jak potoczyły się ich losy i jak się zmienili.

Serial "Power Rangers" był jednym z najpopularniejszych w latach 90. Młodzież ze zniecierpliwieniem wyczekiwała kolejnych odcinków produkcji. W końcu kto nie lubił oglądać przygód kolorowych wojowników walczących ze złem, słuchając przy okazji chwytliwej piosenki? W ciągu 30 lat powstało wiele odsłon kultowego serialu, jednak nic nie zastąpi oryginału. Sprawdzamy, co się dzieje dziś z aktorami pierwszego formatu.

Zobacz wideo Stworzyli podcast o latach 90. oraz 00. i osiągnęli sukces. "Jedna słuchaczka już na sali porodowej nas słuchała"

"Power Rangers" - kultowy serial lat 90. Wszyscy kochali kolorowych wojowników

W latach 90. polska ramówka była dosłownie zalana najróżniejszymi amerykańskimi produkcjami. Choć kanałów nie było za wiele, to na każdym z nich można było oglądać seriale przyciągające rzeszę widzów przed ekrany. Wśród nich oczywiście był również kultowy program dla młodzieży "Power Rangers". Produkcja powstała w 1993 roku, jednak dopiero w 1997 roku pojawiła się w ramówce programu. Serial opowiadał o młodych wojownikach w kolorowych strojach, którzy walczyli ze złem, by bronić Ziemi. Powołani przez Zordona, wszyscy mieli swoje moce i Zorda. Serial ma już przeszło 30 lat, a w tym czasie powstało całe mnóstwo różnych wersji. Najwięcej jednak nostalgii wywołuje oryginalna wersja. Wówczas w rolę "Power Rangersów" wcielili się:

  • Austin St. John jako Czerwony Wojownik,
  • David Yost jako Niebieski Wojownik, 
  • Thuy Trang jako Żółta Wojowniczka, 
  • Amy Jo Johnson jako Różowa Wojowniczka, 
  • Johnny Yong Bosch jako Czarny Wojownik, 
  • Jason David Frank jako Zielony (później Biały) Wojownik. 

Przez lata obsada się zmieniała, a dziś niestety nie wszyscy aktorzy z pierwszych sezonów o kolorowych wojownikach jeszcze żyją. 

Jak dziś wyglądają aktorzy "Power Rangers"? Zmienili się nie do poznania

Nie każdy aktor, który wystąpił w pierwszych sezonach popularnego programu związał się z aktorstwem. Austin St. John, czyli Czerwony Wojownik był związany z serialem w pierwszym i pierwszej połowie drugiego sezonu. Następnie jednak zrezygnował z roli. Po tym porzucił aktorstwo na rzecz pomocy ludziom. St. John został medykiem i pracował jako sanitariusz oraz odbył służbę podczas wojny w Iraku. Później próbował również swoich sił jako zawodnik mieszanych sztuk walki. 

 

Amy Jo Johnson zagrała w "Power Rangers" Kimberly Hart, czyli Różową Wojowniczkę. Po swojej przygodzie na planie wcielała się w niewielkie role w serialach i filmach, ale również próbowała swoich sił w muzyce. W późniejszych latach Johnson została reżyserką.

 

David Yost, czyli Niebieski Wojownik grał w serialu aż do czwartego sezonu. W późniejszym czasie został aktorem i producentem.

 

Johnny Yong Bosch - Czarny Wojownik został aktorem dubbingowym.

 

 Jason David Frank, czyli Zielony (a później Biały) Wojownik zagrał w aż ośmiu sezonach produkcji. Niestety 19 listopada 2022 roku w wieku 49 lat, aktor popełnił samobójstwo.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA