To najlepiej wykształcona Polka. Może pochwalić się aż 28 dyplomami. A to jeszcze nie koniec

O osiągnięciach niejakiej dr Doroty Moniki Zwierzyńskiej-Symonajc mówi niemalże cała Polska. Nie da się zaprzeczyć, że jest to najlepiej wykształcona osoba w naszym kraju. W ciągu 22 lat ukończyła aż 28 kierunków studiów i dalej nie spoczywa na laurach.

Dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc urodziła się w Białymstoku w 1976 r. To właśnie ona ustanowiła nowy rekord w liczbie ukończonych kierunków studiów i zdobytych dyplomów. Do 2022 roku udało jej się ukończyć 28 kierunków studiów i zdobyć 10 dyplomów z tytułem magisterki, jeden dyplom ukończenia studiów licencjackich i 17 dyplomów ukończenia studiów podyplomowych. Tym samym stała się rekordzistką w dwóch kategoriach: najwięcej ukończonych kierunków studiów (28) oraz najwięcej posiadanych tytułów magistra (10)

Zobacz wideo Miron Mironiuk: Rozwiązaniem nie jest reforma edukacji, rozwiązaniem jest pójście dwa kroki dalej

Najlepiej wykształcona kobieta w Polsce. Nauka to jej pasja 

O niewątpliwym sukcesie dr Doroty Moniki Zwierzyńskiej-Symonajc poinformował portal Biuro Rekordów, który skupia się na Rekordach Polski oraz rekordach Guinnessa. Zwierzyńska-Symonajc swoje pierwsze studia ukończyła w wieku 24 lat w 2000 r. - uzyskała wtedy tytuł magistra filologii polskiej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. To jednak nie było jej ostatnie słowo. Tytuł magistra uzyskała także na kierunkach takich jak: pedagogika, prawo, psychologia, socjologia, administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, anglistyka i rusycystyka

Moją pasją jest uczyć się, rozwijać w wielu kierunkach, co w połączeniu z drugą pasją, jaką jest psychologia, daje mi dużo większe możliwości pomagania drugiej istocie, czy to człowiekowi, czy zwierzęciu

- wyznała w rozmowie z serwisem Biuro Rekordów. 

Ukończyła prawie 30 kierunków studiów i uczy się dalej. Rekordzistka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Po tym, jak zakończyła studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie, zrobiła przejazd niemalże po całej Polsce. Przez następne lata studiowała między innymi na: Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytecie w Białymstoku. Zdecydowała się również na studia podyplomowe i w tym przypadku ukończyła kierunki z zakresu seksuologii klinicznej, psychologii transportu, negocjacji i mediacji, dietetyki, socjoterapii, terapii pedagogicznej, doradztwa zawodowego, kryminalistyki w procesie karnym, bezpieczeństwa antyterrorystycznego, dziennikarstwa, bibliotekoznawstwa i informacji naukowej, nauczania filozofii i etyki, zarządzania zasobami ludzkimi z elementami coachingu menedżerskiego, zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy, zarządzania i administracją, kadr i płac w praktyce organizacji, rachunkowości i controllingu finansowego. W trakcie nauki dr Dorota Monika Zwierzyńska-Symonajc otrzymywała również liczne nagrody - na przykład Honorowe Dyplomy Rektora Uniwersytetu w Białymstoku - a zwieńczeniem jej ciężkiej pracy jest tytuł doktorski. Co więcej, rekordzistka wciąż studiuje, a więc raczej nie powinniśmy się dziwić, jeśli niedługo usłyszymy o jej kolejnym dyplomie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA