"Pracownik" śpiący w szafce na dokumenty? Pies Roki z MOPS-u w Bydgoszczy podbija serca internautów

MOPS w Bydgoszczy zyskał spory rozgłos za sprawą swoich "nowych pracowników". Zdjęcie jednego z nich ucinającego sobie drzemkę w szufladzie na dokumenty błyskawicznie obiegło sieć. Dwójka nowych "rekrutów" znalazła się tam za sprawą inicjatywy bydgoskiego schroniska.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Bydgoszczy można natrafić na niesamowity widok. W szafce na dokumenty czasem dostrzeżemy drzemiącego "pracownika". Ludzie są zachwyceni takim rozwiązaniem, a sam ośrodek zyskał dzięki niemu ogromna rozpoznawalność. Roki uznawany jest już za internetową osobistość.

Zobacz wideo „O psie, który jeździł koleją" [ZWIASTUN]

MOPS w Bydgoszczy ma ciekawych pracowników. Zdjęcie jednego z nich obiegło sieć

Coraz więcej miejsc pracy oferuje swoim pracownikom możliwość przyjścia do biura ze swoimi pupilami. Choć w Polsce jest to jeszcze dość rzadkie, niesie za sobą ogromne korzyści. Przykładem może być bydgoski MOPS, gdzie spotkamy aż dwójkę psiaków - Rokiego i Pusię. Początkowo była to dla nich nie lada przygoda, jednak po czasie uznały urząd za swój drugi dom. Dzięki nim przebywanie w biurze staje się o wiele przyjemniejsze nie tylko dla pracowników, ale również dla odwiedzających. Właśnie w Bydgoszczy zrobione zostało zdjęcie śpiącego w szafce na dokumenty Yorka, które podbiło internet. Psiak ma tam swoje legowisko, by mógł udać się na przerwę od ludzi. Jak informuje portal Genialne, pracownicy zdradzają, że każdy, kto zobaczy śpiącego pupila, od razu łagodnieje, dzięki czemu wszystkie sprawy urzędowe przebiegają w o wiele luźniejszej i w przyjemniejszej atmosferze. Od razu jednak zaznaczamy, że psy towarzyszące pracownikom urzędu muszą być zdrowie i zaszczepione. Do obroży pupili doczepiony jest specjalny identyfikator, a pokój, w którym przebywają, oznaczony jest tabliczką informującą. Akcja "Pies w biurze" jest inicjatywą Schroniska dla Zwierząt w Bydgoszczy. Pracownicy MOPS-u od lat pomagają przy psach, a część z nich adoptowała tam zwierzaki.

Czy psy w miejscu pracy to dobry pomysł? Eksperci odpowiadają

Sama inicjatywa zabierania ze sobą psiaka do miejsca pracy niesie za sobą mnóstwo korzyści, zarówno dla właściciela, jak i dla psa. Jeśli nasz pupil nie jest nerwowy, a przebywanie z ludźmi sprawia mu przyjemność, warto rozważyć zabieranie go ze sobą do pracy. W ten sposób zostawimy go na wiele godzin w samotności i  będziemy zawsze wiedzieli, co się u niego akurat dzieje. Co więcej, widok tych uroczych czworonogów pozwala rozładować emocje, a pracownicy o wiele łatwiej radzą sobie z rozwiązywaniem konfliktów pomiędzy sobą. Jak informuje portal Genialne, udowodnione zostało, że pupile w miejscu pracy mają realny wpływ na zdrowie psychiczne, zwłaszcza w przypadku osób narażonych na spory stres. Dzięki świadomości, że nasz czworonóg jest niedaleko nas i zawsze będzie się cieszył na nasz widok, odczuwamy pewnego rodzaju ulgę. Dla pracodawców również można znaleźć korzyści. Zazwyczaj miejsce, w którym można spotkać zwierzaki, zostaje miło zapamiętane, a wiele osób opowie później innym o swoich przeżyciach, co może się wiązać w większą liczbą klientów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA