Ten "magiczny "pies nie reaguje na zwykłe komendy. Zna za to szereg zaklęć z "Harry'ego Pottera"

Ten pies bez wątpienia mógłby uczyć się w Hogwardzie i jeszcze otrzymałby dyplom z wyróżnieniem. Zna więcej zaklęć z tego magicznego świata niż niejeden fan serii książek J.K. Rowling. Nawet jego imię odnosi się do jednego z bohaterów "Harry'ego Pottera".

To, co w psach jest najbardziej fascynujące, to ich zdolność do nauki wielu komend. Zwierzęta te potrafią skojarzyć słowa z określonymi czynnościami, dlatego z czasem zaczynają na nie reagować. Warto jednak zaznaczyć, że pies nie rozumie znaczenia samego wyrazu. Ważny jest przekaz. Dla każdej komendy możesz wymyślić dowolne hasło. Z tego względu pewna fanka Harry'ego Pottera postanowiła nauczyć swojego pupila reagowania na zaklęcia. 

Zobacz wideo Grażyna Szapołowska walczy o to, by wchodzić wszędzie ze zwierzętami. Mówi, że psy są tam często grzeczniejsze i czystsze

Pies reaguje na najpopularniejsze zaklęcia z "Harry’ego Pottera". Jego opiekunka jest wielką fanką serii

Jeśli myślisz, że to właśnie ty jesteś największym fanem serii o młodym czarodzieju, to prawdopodobnie nie znasz jeszcze Audriany Li. Dziewczyna uwielbia książki i filmy opowiadające przygody Harry'ego Pottera, dlatego zdecydowała się nazwać swojego psa na cześć jednej z postaci. Nadała mu imię Dobby, które w książce nosił uroczy stworek dbający o dobro głównego bohatera. W polskiej wersji językowej występował jako Zgredek. Nie byłoby w tym fakcie nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że pies potrafi reagować na poszczególne zaklęcia z książki.

Wiedziałam na długo przed pojawieniem się Dobby'ego, że będę szkolić mojego przyszłego psa za pomocą zaklęć z 'Harry'ego Pottera' zamiast zwykłych komend. Uwielbiam czuć się, jakbym miała prawdziwe magiczne moce za każdym razem, gdy proszę go, by przyszedł, został lub udawał martwego

- napisała pod jednym z filmów udostępnionych na TikToku. Nagrania z udziałem psiaka tak spodobały się internautom, że niemal każdy odtworzono kilkaset tysięcy razy.

 

Jakie komendy musi znać pies? Dobby zna tylko te magiczne

Dobby to labradoodle, czyli mieszanka pudla królewskiego z labradorem retrieverem. Rudy psiak nie reaguje na "siad", "waruj" czy "daj łapę". Zamiast tego potrafi wykonać szereg sztuczek, gdy tylko usłyszy zaklęcia "wingardium leviosa" czy "aguamenti". Pierwszą komendą, jakiej nauczył się czworonożny pupil, było "accio". W książce to zaklęcie przywoływało różne przedmioty i podobnie działa na Dobby'ego, który przychodzi do swoich opiekunów, gdy słyszy to hasło. Ulubioną sztuczką Audrianny jest jednak komenda "Idź do Azkabanu". To nawiązanie do więzienia, w którym zamykano złych czarodziei. Pies reaguje na to zaklęcie, wędrując do swojej klatki. Inne komendy, jakie zna Dobby, to:

  • Relashio - wycofaj się,
  • Stupefy - połóż się,
  • Confundus - obrót,
  • Glisseo - przeskocz,
  • Immobulus - zostań,
  • Duro - głowa w dół,
  • Ascendio - wejdź po schodach,
  • Aguamenti - napij się wody,
  • Avada Kedavra - udawaj martwego,
  • Wingardium leviosa - podskocz.
Więcej o:
Copyright © Agora SA