Safari tuż przy granicy z Polską. Za 50 złotych przejedziesz samochodem obok lwów, żyraf i zebr

Marzy ci się krótka wycieczka z rodziną, ale macie już dość lokalnych atrakcji? Jedźcie do Czech. Nieopodal granicy znajduje się wyjątkowe miejsce, w którym poczujecie prawdziwie afrykański klimat. Otwarto tam safari, po którym można podróżować własnym autem. Emocje gwarantowane.

Wakacje rozpoczęły się już na dobre, a to oznacza, że coraz częściej będziemy planować weekendy i kilkudniowe pobyty za miastem. Jeśli marzy ci się rodzinna wycieczka, ale nie masz już pomysłu, gdzie zabrać swoje dzieci, to mamy dla ciebie świetną propozycję. Zaledwie 40 kilometrów od granicy z Czechami znajduje się namiastka Afryki. W miejscowości Dvur Kralove otwarto safari z prawdziwego zdarzenia. Wizyta w tym miejscu będzie świetną alternatywą dla zoo, bowiem zwierzęta nie są zamknięte w klatkach, a spacerują swobodnie wokół samochodów gości.

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Czy w Czechach jest Safari? ZOO Dvur Králové

Ogrody zoologiczne niemal codziennie pękają w szwach od ilości odwiedzających. Wielu z nas ciekawi życie zwierząt, ich wygląd i zachowanie, jednak trudno mówić o naturalności w miejscu pełnym klatek i zamkniętych wybiegów. Jeśli marzy ci się podróż na prawdziwe safari, ale nie stać się na bilet do Afryki, możesz zorganizować o wiele tańszą wycieczkę. Jedź do czeskiej miejscowości Dvur Králové nad Labem, oddalonej od granicy z Polską o niecałą godzinę drogi. Od 4 maja tego roku można zwiedzić tam jedyną w swoim rodzaju atrakcję, czyli safari. Po terenie parku podróżuje się samochodem, a po drodze goście mijają dzikie zwierzęta prosto z Afryki, między innymi żyrafy, zebry, antylopy gnu, a nawet lwy. W ten sposób można z bliska przyjrzeć się wyjątkowym ssakom, a jednocześnie poczuć dreszcz adrenaliny.

Ile kosztuje bilet do Safari w Czechach? ZOO Safari Czechy swoim samochodem

Przed wjazdem na teren safari należy zakupić bilety. Aktualnie ich ceny wynoszą:

  • dla osoby dorosłej 310 koron (53 złote) płatne gotówką na miejscu lub 280 koron (48 zł) przy wcześniejszym zakupie biletu online,
  • dla dzieci w wieku 3 - 15 lat 250 koron (43 zł) płatne gotówką na miejscu lub 220 koron (38 zł) przy wcześniejszym zakupie biletu online,
  • dla studentów do 26. roku życia oraz emerytów z ważną legitymacją 250 koron (43 zł) płatne gotówką na miejscu lub 220 koron (38 zł) przy wcześniejszym zakupie biletu online.

Jeśli podróżujemy z psem, trzeba za niego zapłacić 100 koron (17 zł). Warto jednak pamiętać, że pupile nie mają wstępu na niektóre wybiegi. Jeden z użytkowników Instagrama, który niedawno odwiedził safari, informował w poście, że jego pies musiał zostać w klatce przed wybiegiem dla lwów. Co ciekawe, po terenie safari można poruszać się swoim samochodem (za który również trzeba zapłacić) lub skorzystać z lokalnych busów. Park w sezonie letnim jest czynny w godzinach 9-18.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.