Tyle powinieneś dać w kopercie na weselu. Izabela Janachowska dzieli się ważną zasadą

Sezon ślubów i wesel już się rozpoczął, a ty zastanawiasz się ile pieniędzy dać parze młodej w kopercie? Z pomocą przychodzi ekspertka, Izabela Janachowska, która zdradziła co myśli na ten temat. Choć wartość prezentu to sprawa osobista, jest pewna zasada, której należy się trzymać.

Ekspertka od ślubów, Izabela Janachowska, często wypowiada się na temat weselnych porad. Tym razem została zapytana o ilość pieniędzy, jaką powinniśmy obdarować parę młodą. Jej odpowiedź może niektórych zaskoczyć.

Zobacz wideo "Nie wyobrażam sobie teraz ciągnięcia jakiejś dziewczyny do ślubu"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile dać na wesele 2023? Izabela Janachowska na temat prezentu ślubnego

Izabela Janachowska znana jest przede wszystkim ze swojego programu poradnikowego "Ślubne pogotowie". Opowiada w nim wszystko, nad czym zastanawiamy się podczas planowania tak ważnej dla nas uroczystości. Tym razem postanowiła zdradzić w wywiadzie z "Pudelkiem", ile powinniśmy dawać w kopercie jako goście nowożeńców. Jak wiemy, sprawa nie jest prosta. Nie każdego stać na duży prezent, a czasem wcale nie mamy zażyłych kontaktów z parą młodą. Wtedy właśnie pojawia się to kłopotliwe pytanie.

Temat kopert i tego, co "wypada" pojawia się co roku i choć stawki rzucane na forach się zmieniają, odpowiedź co roku jest taka sama. Nie istnieje (na szczęście) cennik dla gości weselnych."

- zaczęła celebrytka. Po chwili dodała również, że zapożyczanie się nie jest dobrym pomysłem.

Prezent na wesele: Nie powinniśmy się zapożyczać, ale jest pewna zasada

Jak przekonuje Izabela Janachowska nie powinniśmy zadłużać się, żeby tylko dać większy prezent w kopercie. Żadna kwota nie powinna być regułą ani ceną minimalną. Państwo młodzi z kolei nie mają najmniejszego prawa mieć pretensji, jeśli dostaną nawet symboliczną kwotę. Powinna liczyć się obecność, w końcu nie zapraszają gości, by otrzymać pieniądze, a by wspólnie się radować zawarciem małżeństwa.

Jestem przekonana, że dla pary młodej to obecność bliskich im osób jest w tym dniu najważniejsza. Do koperty każdy wkłada tyle, na ile może sobie pozwolić. Tu nie ma reguł, ani innych wytycznych, może poza jedną: prezent nie powinien być nadmiernym obciążeniem dla darczyńcy, a jedynie wyrazem sympatii dla nowożeńców.

- wyjaśniła ekspertka. Nie tak dawno sama brała ślub. Wszystko było dopracowane i zapięte na ostatni guzik, a wśród gości Izabeli Janachowskiej i Krzysztofa Jabłońskiego nie zabrakło wielu polskich celebrytów. Para dobrze się bawiła i również nie zwracała uwagi na to kto i ile wrzucił do koperty. Warto mieć to na uwadze, wybierając się na najbliższe wesele.

Więcej o:
Copyright © Agora SA