Kupił dom po swojej nauczycielce za 7500 dolarów. To, co w nim znalazł, jest warte 40 razy więcej

Mężczyzna po okazyjnej cenie kupił stary dom należący do jego nauczycielki sprzed lat. Gdy wszedł do środka, oniemiał. Znalazł tam gromadzone przez lata przedmioty o łącznej wartości 300 tys. dolarów. Nie spodziewał się, ile skarbów tam na niego czeka.

Obecnie rynek nieruchomości nie jest łaskawy dla potencjalnych kupców. Ceny mieszkań i domów są coraz wyższe, jednak czasami zdarzają się wyjątkowe okazje. Pewien użytkownik YouTube’a zakupił niedawno dom za jedyne kilka tysięcy dolarów. Gdy wszedł do środka, okazało się, że niedługo będzie mógł się znacznie wzbogacić.

Zobacz wideo Klaudia Halejcio o swoim domu wartym miliony. "Czujemy się w nim, jakbyśmy byli na wakacjach"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kupił dom po swojej nauczycielce. Był w szoku, gdy zobaczył, co jest w środku

Alex Archbold to 46-letni właściciel sklepu z antykami w Edmonton, w kanadyjskim stanie Alberta. Mężczyzna prowadzi popularny kanał "Curiosity Incorporated", który na platformie YouTube subskrybuje aż 538 tys. użytkowników. Niedawno kolekcjoner natrafił na wyjątkową okazję kupna domu po zmarłej nauczycielce muzyki, która przed laty go uczyła. Posiadłość kosztowała jedynie 7,5 tys. dolarów, a wraz z nią Alex otrzymał wszystko, co znajdowało się w środku.

Powiedziano mi, że miała skromne dochody, więc nie spodziewałem się wiele

powiedział 46-letni Kanadyjczyk w rozmowie z portalem "Bored Panda". Mówił, że był w szoku, gdy zobaczył wnętrze domu. Zapamiętał swoją nauczycielkę jako bardzo elegancką kobietę, a w środku zastał wielki bałagan. Jak się okazało, kobieta przez lata gromadziła mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów.

W rzeczywistości jedynym powodem, dla którego kupiłem zawartość, była myśl, że może to być zabawna przygoda dla naszego kanału YouTube i przynajmniej dostanę fortepian. Nie można było zobaczyć, co jest w domu, ponieważ był on wtedy pełen

- powiedział Alex.

 

Zawartość domu była warta krocie. Mężczyzna szybko się wzbogacił

Youtuber wraz z żoną i dziećmi zaczęli przeszukiwać dom, by odnaleźć przedmioty, które będzie można sprzedać. Zdziwili się, gdy znaleźli srebrne sztabki pochowane między paczkami papierosów, ale to był dopiero początek odkrywania skarbów.

Nasze najbardziej imponujące znaleziska obejmowały portfele pełne gotówki, sztabkę srebra o wadze 100 uncji oraz torby pełne złotych i diamentowych pierścionków

- powiedział. Rodzina znalazła jeszcze kilka pudełek od wysokiej klasy projektantów, takich jak Chanel, Burberry i Tiffany, a także szafy pełne futrzanych płaszczy sprzed dziesięcioleci. Znaleziono także stare płyty, zabytkowe sztućce, buty, książki i co najmniej trzy maszyny do szycia.

Szczerze mówiąc, to było tak, jakby portal do podróży w czasie otworzył się w XVI wieku, a ona weszła do środka

- dodaje Archbold. Część drogocennych przedmiotów została już sprzedana na aukcjach za około 200 tys. dolarów, jednak mężczyzna przewiduje, że reszta rzeczy będzie warta kolejne 100 tysięcy.

To była najlepsza inwestycja, jaką do tej pory dokonałem

- podsumował Youtuber.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA