Grała w "Plebani" i "Lokatorach". Dziś mało kto o niej pamięta. Po latach zmieniła branżę

W serialu "Plebania" przez sześć lat grała policjantkę. Choć występowała w wielu produkcjach Telewizji Polskiej, później słuch po niej zaginął. Po latach spędzonych na planach filmowych postanowiła zmienić branżę i występowała przed kamerą w nieco innej roli. Co robi dziś Patrycja Szczepanowska? Sprawdzamy.

Patrycja Szczepanowska przyszła na świat 19 września 1979 roku. Oznacza to, że dziś skończy dokładnie 44 lata. W 2002 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie, choć jeszcze w trakcie studiów udało jej się złapać kilka ról filmowych, m.in. w "Jak narkotyk" Barbary Sass czy w "Superprodukcji" Juliusza Machulskiego. Później zaczęła występować w serialach. Mogliśmy ją oglądać w:  "M jak miłość", "Kasia i Tomek", "Graczykowie, czyli Buła i spóła", "Złotopolscy" czy "Na Wspólnej". Co robi dzisiaj? 

Zobacz wideo Aldona Orman o meteorycie i romansie w "Klanie". "Zawrzało w nowych wątkach"

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Przez lata występowała w "Plebanii". Widzowie dobrze ją pamiętają

W międzyczasie aktorka występowała na deskach teatrów, m.in. w warszawskimi Teatrze Polonia oraz Teatrze na Woli. Dopiero w 2004 roku udało jej się związać z jednym serialem na dłużej. Przez rok grała Polę Gabryś w "Lokatorach", ale prawdziwą sławę zdobyła nieco później. W 2005 roku wcieliła się w rolę policjantki Joanny Skiby w "Plebanii". Z tą produkcją TVP była związana przez sześć lat, a widzowie z pewnością ją pamiętają. Gdy stacja zdecydowała się zakończyć serial, Patrycja Szczepanowska postanowiła się przebranżowić. Pensja w teatrze nie była zadowalająca, dlatego kobieta rozpoczęła pracę jako dziennikarka i reporterka telewizyjna.

Zgłosiłam się na casting i pozytywnie przeszłam rekrutację do "Obiektywu" - serwisu informacyjnego realizowanego w białostockim oddziale TVP. Praca reporterki bardzo przypadła mi do gustu. Sama znajdowałam tematy, które chciałam realizować, jechałam w miasto z kamerą, przeprowadzałam wywiady, pracowałam przy stole montażowym

- powiedziała Szczepanowska, cytowana przez portal swiatseriali.interia.pl.

 

Patrycja Szczepanowska zmieniła kierunek kariery. Przez kilka lat była reporterką

Aktorka wystąpiła jeszcze w kilku telewizyjnych produkcjach, ale były to role epizodyczne. Od kilku lat jest związana z katowickim teatrem Old Timers Garage, gdzie wystawiła sztukę "Sklep z facetami". Gra tam nie tylko jedną z głównych ról, ale jest także reżyserką i scenarzystką. Za realizację została nawet nominowana przez gazetę "Times Polska" do tytułu Osobowość Roku 2019 w kategorii KULTURA. Rok później została laureatką konkursu dla scenarzystów TVN DISCOVERY TALENTS edycji specjalnej "w czterech ścianach". Doceniono wówczas jej mini-serial "Kwarantanna Love", który stworzyła razem z  Damianem Lu Wentą. W 2021 roku została mamą, o czym poinformowała na swoim profilu na Instagramie. 

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA