Zainspirowała się trikiem z TikToka. Niestety nie przewidziała jednej rzeczy. Efekt? Powódź w kuchni

W internecie można znaleźć wiele pomysłów ułatwiających sprzątanie i dbanie o dom. Dzięki krótkim filmom z TikToka coraz więcej osób zaczęło czyścić odpływy w umywalkach. Pewna internautka chciała zrobić to samo, lecz zamiast czystego zlewu, otrzymała wielką powódź.

W aplikacji TikTok można znaleźć wiele filmów przedstawiających sprytne triki, które ułatwią dbanie o dom. Na nagraniach widać ogromny brud w trudno dostępnych zakamarkach, a już po chwili, pod wpływem specjalistycznych środków lub domowych sposobów, znika w mgnieniu oka. Tego typu filmy cieszą się ogromną popularnością, a wiele osób korzysta z internetowych metod na co dzień. Pewna tiktokerka postanowiła zainspirować się jednym z takich nagrań i przetestować go w domu. To, co się potem stało, było prawdziwą katastrofą.

Zobacz wideo Jak zrobić ekologiczny, domowy płyn do tkanin? Nie ma nic prostszego!

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

To popularna metoda czyszczenia odpływu. Internauci często z niej korzystają 

Wiele osób właśnie dzięki aplikacji zorientowało się, że nie wystarczy wyczyścić sam zlew, by był czysty. W odpływie kryje się masa brudu i resztek jedzenia, które zbierały się tam od dłuższego czasu. Mało kto czyści tę część umywalki, jednak dzięki influencerom z TikToka coraz więcej osób bierze to pod uwagę i dokładnie szorują przestrzeń pod kratką. Pewna internautka również wzięła się za sprzątanie i chciała wyczyścić swój odpływ w zlewie. Kandy Kitty jest znana na TikToku dzięki swoim filmom, na których testowała różne triki i próbowała nietypowe przekąski. Jej profil obserwuje prawie 65 tys. użytkowników, a nagranie, na którym myje zlew zgromadziło ponad 5 milionów wyświetleń. Wszystko przez to, co stało się po wyczyszczeniu odpływu metodą znaną z mediów społecznościowych.

Chciała wyczyścić odpływ znanym trikiem. W efekcie doszło do katastrofy

Trik polega na sprytnym odkręceniu kratki odpływu za pomocą jego górnej części. Należy pionowo włożyć ją do dziury i kręcić nią w taki sposób, by odkręciła część przytwierdzoną do zlewu. Gdy Kandy wreszcie udało się to zrobić, jej oczom ukazał się czarny zlepek różnego rodzaju brudu. Widok był naprawdę nieprzyjemny, dlatego kobieta od razu zabrała się za sprzątanie. Wsypała do rury biały proszek do czyszczenia, który z czasem zamienił się w puszystą pianę i wyczyściła całość szczotką. Odpływ rzeczywiście lśnił, jednak tiktokerka nie wiedziała wówczas, że wraz z kratką poluzowała nakrętkę przytwierdzającą rurę do odpływu.

Po kilku sekundach poczułam, że mam mokre stopy i ku mojemu zaskoczeniu, po spojrzeniu w dół zobaczyłam, że z zamkniętych drzwi szafki wydobywał się wodospad

- powiedziała zszokowana Kandy. Kobieta przez przypadek zalała całą kuchnię. Na koniec widać jak w panice próbuje wytrzeć wodę szmatkami i odradza korzystanie z tego triku. Nagranie z fatalnego czyszczenia odpływu znajdziesz tutaj.

Więcej o:
Copyright © Agora SA