Zamiast drogiej chemii wrzuć do toalety ten produkt z kuchni. Pozbędzie się brudu w kilka sekund

Sprzątanie w domu to nie lada wyzwanie, a w szczególności jeśli mówimy o toalecie. Jeśli czym prędzej musisz ją wyczyścić, a nie masz akurat detergentów, wykorzystaj ten produktu z kuchni. Zaoszczędzisz pieniądze, zadbasz o środowisko i co ważne efektownie wyczyścisz muszlę.

Domowe sposoby na sprzątanie są w ostatnich latach dość modne. To świetny ruch, na który może zdecydować się każdy z nas i wspierać tym samym środowisko. Jeśli potrzebujesz szybko i dobrze wyczyścić toaletę, mamy na to sposób. Wystarczy, że do środka wrzucisz odrobinę tego produktu z kuchni i gotowe. Brud zniknie lada moment, a twój portfel ci za to podziękuje. 

Zobacz wideo Jak się pozbyć moli spożywczych? Są na to domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić toaletę domowym sposobem? Weź ten produkt z lodówki i wrzuć do muszli

Musisz wyczyścić toaletę, a nie masz w domu detergentów? Może to i lepiej - w ten sposób nie przyczyniasz się do konsumpcjonizmu oraz nie wpływasz negatywnie na stan środowiska. Nie planuj więc wyjścia do marketu, lecz wyczyść toaletę za pomocą domowych sposobów. A jak to zrobić? Jednym z popularniejszych trików na czyszczenie tego typu miejsc, z którego korzystały jeszcze nasze babcie, jest użycie kostki drożdży. Cały produkt wieczorem skrusz do toalety, zasyp dwiema łyżkami cukru i zamknij klapę na noc. Rano za pomocą szczotki wyszoruj muszlę i spłucz wodę. Efekt? Czysta i lśniąca toaleta, jak nigdy wcześniej.

Jeśli nie masz drożdży, możesz użyć pół szklanki octu spirytusowego, który należy wlać do toalety i pozostawić na ok. 30-60 minut. Następnie wystarczy spłukać wodę i cieszyć się czystą muszlą bez kamienia i osadu. Sprzątanie łazienki to nie tylko czyszczenie toalety. Wiele osób ma również problem z myciem umywalki i lustra. Oto triki, które mogą ci pomóc. 

Domowe sposoby na sprzątanie łazienki. Te triki musi znać każda gospodyni i gospodarz

Sprzątając łazienkę, nietrudno dostrzec zabrudzoną umywalkę i pełno osadów od mydła czy wody. Jeśli chcesz pozbyć się ich naturalnie za pomocą domowych sposobów, skorzystaj z tej rady. Wystarczy, że przygotujesz pastę z sody oczyszczonej i octu, a następnie wyszorujesz nią całą przestrzeń i spłuczesz wodą. Brud zniknie lada moment, a efekt będzie utrzymywał się przez długi czas.

Jeśli mowa o lustrze łazienkowym, tutaj warto przygotować detergent domowej roboty, który usunie wszelkie zacieki i nie tylko. Do butelki z atomizerem wlej 60 ml spirytusu salicylowego, 60 ml octu spirytusowego, 15 g skrobi kukurydzianej oraz 500 ml letniej wody. Wszystko dokładnie ze sobą połącz i gotowe - taką miksturą możesz czyścić lustra w całym domu. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.