Fryzury wyszczuplające - okrągła twarz jest Twoim największym atutem. Wystarczy kilka prostych zmian

Fryzury wyszczuplające okrągłą twarz mogą mieć dowolną długość. Dobrze dobrany kolor oraz profesjonalne cięcie pomoże optycznie zmienić proporcje i wyeksponować kości policzkowe. Nie wiesz, jak dobrać uczesanie pod okrągły profil? Zapraszamy na przegląd propozycji ze świata show-biznesu.


Wbrew temu co mogłoby się wydawać, okrągła twarz jest dość powszechna wśród znanych i lubianych. Być może dzieje się tak dlatego, że pełna buzia gwarantuje wygląd typu "baby face", który jest bardzo lubiany przez widzów. Mila Kunis, Reese Witherspoon, czy Selena Gomez to zdecydowanie światowa czołówka, pomimo że ich rysy twarzy nie należą do symetrycznych. Być może kluczem do sukcesu są fryzury wyszczuplające twarz. Poniżej kilka inspirujących przykładów. 

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą - o poziom wyżej 

Kobiety o twarzy dziecka często obawiają się ostrego cięcia. Czy krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą to mit stworzony z myślą o tych, którzy zwyczajnie nie mogą zapuścić włosów? Wszystko zależy od ostatecznej linii oraz długości grzywki, która powinna zachować odpowiednie proporcje. Tego typu cięcie sprawia, że krótka fryzura może mieć wiele różnych wersji. 

 
  • Wysoko zaczesana grzywka Scarlett Johansson sprawia, że twarz aktorki wygląda na smukłą.  
 
  • Wygolone boki oraz długa grzywka ułożona w formie miękkiego loka jest najlepszym przykładem na to, że fryzury wyszczuplające twarz mogą być jednocześnie romantyczne i z pazurem. 

Fryzury wyszczuplające twarz - jak wydobyć kości policzkowe? 

Okrągły kształt twarzy nawet przy filigranowej sylwetce optycznie dodaje kilogramów. Jak w prosty sposób można pozbyć się tego efektu? Wystarczy zapuścić lub przedłużyć włosy

 
  • Najlepszym przykładem na skuteczność tej metody jest piosenkarka i aktorka Selena Gomez.
 
  • Podobny efekt tylko z grzywką osiągnęła aktorka Kaley Cuoco. Nawet kilka doczepionych pasemek sprawi, że twarz stanie się bardziej pociągła, a kości policzkowe widoczne. 

Jak wyszczuplić twarz fryzurą na specjalną okazję? 

W kluczowych momentach zawsze warto sięgnąć po klasykę. Wysoko upięty kok w towarzystwie dwóch pasemek sprawi, że optycznie czoło będzie wyglądało na wyższe, a policzki bardziej delikatne. Miranda Kerr, której znakiem rozpoznawczym jest okrągła buzia, doskonale zna tę zasadę. 

 

Wyszczuplające fryzury dla okrągłej twarzy 2024 - co mówią aktualne trendy? 

Współczesna moda wyraźnie nawiązuje do lat 2000, kiedy to na topie były bardzo długie włosy z przedziałkiem pośrodku. 

Sydney Sweeney, czy siostry Kardashian prezentują różne wersje długich pukli. 

  • Od całkiem gładkich 
 
  •  Po delikatne fale 
 

Zdecydowanie gorącym trendem jest też powrót do natury, fryzura ma wyglądać na naturalną bez długich godzin stylizacji. 

 

Naturalny kolor oraz delikatne warstwy gwarantują młody wygląd. 

Zobacz też: Modne sukienki na wesele dla 50-latki. Poznaj różne oblicze sukienki koktajlowej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.