Krzywy las na Pomorzu to jedyne takie miejsce na świecie. Spędzisz tam błogą majówkę z całą rodziną

Jeśli szukasz pomysłu na niezapomnianą majówkę, koniecznie zapoznaj się z naszą propozycją. Krzywy Las na Pomorzu to miejsce, które od lat rozbudza wyobraźnię. Położony nad polskim morzem rozsławił okolicę na cały kraj i do teraz zachwyca swoją tajemniczością. Sprawdź, czym jest i jak tam dojechać.

Weekend majowy to doskonała okazja na wyjazd z rodziną. Pomysłów może być wiele, ale okazuje się, że wypad nad polskie morze to recepta na udaną majówkę. Zwłaszcza w okolice tajemniczego, krzywego lasu, który skrywa niesamowitą historię. Zobacz, co to za miejsce i dlaczego jest takie wyjątkowe.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na majówkę 2023? Tajemnica Krzywego Lasu od lat fascynuje naukowców

Niektórzy wolą spędzać majówkę w górach, inni nad morzem. Jest jednak możliwość połączenia leśnych spacerów i wypoczynku na plaży. Wystarczy odwiedzić Krzywy Las na Pomorzu. To niesamowite miejsce, które zachwyca swoją oryginalnością i wprawia w osłupienie naukowców. Drzewa bowiem rosną w nim, tworząc niesamowity labirynt powyginanych sosen. W dzień wyglądają jak z baśni, nocą zaś jak z horroru. Ten niecodzienny widok przyciąga od lat rzeszę turystów, ale podczas weekendu majowego będziemy mogli doświadczyć tam ciszy i spokoju. Ekosystem jest tu naprawdę niesamowity. Tuż nad ziemią pnie sosen skręcają pod kątem prostym, po czym nagle wyginają się ku górze, wszystkie w kierunku północnym. Dookoła nich zaś rosną... zwykłe, proste drzewa. To niecodzienne zjawisko robi ogromne wrażenie, a naukowcy twierdzą, że jest to wynikiem uszkodzeń mechanicznych. Pytanie tylko, jakich? Siła uderzenia musiała być ogromna, co więc je spowodowało? Póki co na te pytania nikt nie zna odpowiedzi, co nadaje miejscu jeszcze więcej tajemnicy.

 

Jak dotrzeć do Krzywego Lasu? W okolicy wiele ciekawych atrakcji

Aby dojechać do Krzywego Lasu, powinniśmy wybrać się do województwa zachodniopomorskiego. Las rośnie dokładnie w Nowym Czarnowie w gminie Gryfino, w pobliżu Doliny Dolnej Odry i Elektrowni o tej samej nazwie. Gospodarzem atrakcji są Lasy Państwowe, a całość jest uznana za pomnik przyrody. Z Krzywego Lasu nie jest tak daleko nad morze, kierując się wciąż na północ, w niecałą godzinę dotrzemy do nadmorskich miejscowości, gdzie nacieszymy się plażą i świeżym, zdrowym powietrzem. Samo gryfino również ma wiele do zaoferowania. Najstarsza dzielnica miasta jest bowiem otoczona obronnymi murami z czasów Średniowiecza. Możemy podziwiać również XIV wieczną bramę, czy gotyckie i romańskie budowle. To doskonałe miejsce na chwile błogiego relaksu, połączone ze zwiedzaniem uroczych, tajemniczych miejsc.

 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.