Na majówkę zajedź do Czech. Sky Bridge 721 to emocjonujący "spacer w chmurach" przy granicy z Polską

Jakiś czas temu w Czechach został otwarty najdłuższy wiszący most na świecie. Sky Bridge 721 ma, zgodnie z nazwą, 721 metrów długości. Ta imponująca konstrukcja leży nieopodal granicy z Polską. Jeśli chcesz wybrać się na majówkę pełną adrenaliny i wspaniałych widoków, "spacer w chmurach" będzie strzałem w dziesiątkę.

Wiele osób woli spędzać majówkę aktywnie i właśnie dla nich mamy doskonałą propozycję. Pełna niesamowitych widoków i adrenaliny atrakcja mieści się w Czechach, tuż przy granicy z Polską. To najdłuższy most wiszący na świecie Sky Bridge 721, który znajduje się między dwoma szczytami Slamnik oraz Chlum. 

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Majówka na najdłuższym moście wiszącym na świecie. Tuż obok Polski, a przeżycie niesamowite

Wyjazd w góry to recepta na udaną majówkę. Wszyscy ci, którzy uwielbiają aktywny wypoczynek i niecodzienne wyzwania, powinni zawitać do czeskiego ośrodka turystycznego Dolni Morava, tuż przy granicy z Polską. Znajduje się tam bowiem najdłuższy na świecie most wiszący, który łączy grzbiety dwóch szczytów górskich — Slamnika oraz Chluma. Cała konstrukcja ma aż 721 metrów długości oraz 95 metrów wysokości. Sky Bridge 721, bo tak nazywa się atrakcja, jest wyjątkową trasą widokową, która pobiła dotychczas najdłuższy most na świecie — Arouca w Portugalii. Z mostu możemy bezpośrednio podziwiać najpiękniejsze widoki w Górach Orlickich, w tym masyw Śnieżnika oraz dolinę Młyńskiego Potoku. To doskonała atrakcja zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci, pod warunkiem że nie mają lęku wysokości. Na górę można wjechać kolejką, więc spacer po moście umożliwia nam podziwianie niesamowitych pejzaży bez konieczności górskiej wspinaczki. Dlatego też rozwiązanie to jest polecane niewprawionym osobom. Wokół konstrukcji również mamy sporo możliwości aktywnego spędzania czasu na łonie przyrody.

 

Majówka w górach. Intensywna przygoda pełna wspinaczki i niesamowitych widoków

Ośrodek turystyczny Dolni Morava leży w Sudetach, tuż przy granicy z Polską. Możemy zwiedzać z niego Góry Orlickie, Jesioniki, czy wspiąć się na szczyt Śnieżnika Kłodzkiego. Miejsce to, oprócz słynnego mostu, oferuje również inne całoroczne atrakcje. Między innymi, jedną z najdłuższych na świecie kolejek górskich. W okolicy mieści się także uwielbiana przez turystów restauracja Skalka z urokliwym tarasem widokowym oraz oryginalna karczma Slamenka, znana ze specjałów kuchni… słowackiej! Region ten z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom górskich wycieczek oraz fanom wszelkich aktywności na świeżym powietrzu.

Więcej o:
Copyright © Agora SA