Wakacje w górach nie będą takie same. Jedna z najpopularniejszych atrakcji w Tatrach zamknięta

Wyjazd w góry niezmiennie łączy się z korzystaniem z wielu urozmaiceń na miejscu. Jedną z ulubionych i najczęściej wybieranych atrakcji w Tatrach postanowiono zamknąć. Na jak długo? Jeśli planujesz wyjazd w góry w najbliższym czasie, kultowego punktu niestety nie odwiedzisz.

Majówka już za nami, jednak mimo to spora część Polaków dopiero teraz wyjeżdża na urlopy. Jeśli w najbliższych dniach masz w planach podróż w góry, musisz wiedzieć, że jedna z najpopularniejszych atrakcji w Tatrach została zamknięta. Ta informacja negatywnie zaskoczyła wielu turystów.

Zobacz wideo Pełna kontrastów Kolumbia. Głośno, kolorowo, a obok szaro i biednie [VLOG]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Weekend w górach. Największa atrakcja Tatr zamknięta

Większość Polaków planując wyjazd w góry, kieruje się właśnie w Tatry. To jedna z tych części Polski, która co roku przyciąga do siebie mnóstwo turystów. Piękne widoki, przechadzki po górach i wiele innych udogodnień sprawiają, że nie można się tam nudzić. Niestety, dosłownie kilka dni temu okazało się, że jedna z najbardziej lubianych i obleganych, miejscowych atrakcji zostanie zamknięta na ponad dwa tygodnie. Władze postanowiły wyłączyć z użytku kolejkę linową, która prowadziła odwiedzających na Kasprowy Wierch. 8 maja 2023 roku rozpoczął się dokładny przegląd sprzętu po obfitym sezonie narciarskim.

Dziękujemy za tych kilka pięknych miesięcy i niezliczoną ilość przejechanych na trasach kilometrów! Jesteście najlepsi! Przypominamy, że jutro rozpoczynamy przegląd kolei, który potrwa do 24.05 włącznie, co oznacza, że w tym okresie kolej będzie nieczynna.

- czytamy na Facebooku PKL Kasprowy Wierch.

Co robić w Tatrach? Te miejsca pozostają otwarte

Mimo tego, że tak popularne miejsce jak kolejka linowa na Kasprowy Wierch została na jakiś czas wyłączona z użytku, wiele innych punktów na mapie Zakopanego i Tatr wciąż można odwiedzić. Jeśli planujesz wyjazd w góry, warto zobaczyć Krupówki, Dolinę Pięciu Stawów czy Muzeum Tatrzańskie. Wyjeżdżając z dziećmi, dobrym pomysłem na spędzenie wolnego czasu jest odwiedzenie domu do góry nogami lub egzotycznej papugarni. Jeśli natomiast jesteś fanem górskich serów, warto wstąpić do Muzeum Oscypka, które na pewno zachwyci cię historią i pyszną przekąską

Może Cię zainteresować:
Polska Chorwacja doczekała się niesamowitej atrakcji turystycznej. To jedyne takie miejsce w Europie.
Spakował do bagażu masło orzechowe, ale personel lotniska wyrzucił je do kosza. W sieci zawrzało.
Tanie loty to już przeszłość. Prezes giganta podróżniczego ostrzega: "Nie będzie lata last minute".

Więcej o:
Copyright © Agora SA