Wakacje w górach z darmowym noclegiem. Tatrzański Park Narodowy wychodzi do Polaków z wyjątkową propozycją

Planujesz wakacje w górach? Możesz połączyć przyjemne z pożytecznym. Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego mają atrakcyjną ofertę dla miłośników górskich krajobrazów. W zamian za pomoc proponują darmowy nocleg na szczycie szlaku. Rekrutacja już ruszyła.

W związku ze zbliżającym się sezonem wakacyjnym i wciąż rosnącą liczbą turystów na polskich szlakach Tatrzański Park Narodowy potrzebuje dodatkowych rąk do pracy. Ochotnicy mogą skorzystać z dwutygodniowych turnusów. O co dokładnie chodzi? Wyjaśniamy. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Praca na wakacje: Tatrzański Park Narodowy poszukuje wolontariuszy do tzw. zadań specjalnych

Dla tych, którzy pragną odwiedzić Tatry, propozycja TPN (Tatrzańskiego Parku Narodowego) może okazać się wyjątkowo atrakcyjna. Jego przedstawiciele ogłosili nabór wolontariuszy, których głównym zadaniem ma być "zapobieganie negatywnym zachowaniom w rejonie kopuły szczytowej na Kasprowym Wierchu". Mają pilnować zatem, aby turyści zachowywali się zgodnie z panującymi tam zasadami, a więc np. nie palili papierosów, nie biwakowali, nie hałasowali i nie śmiecili. 

Poszukujemy dwóch wolontariuszy w terminie 25.05-11.06.2023 na "Patrol na Kasprowym Wierchu". Celem zadania jest przede wszystkim zapobieganie negatywnym zachowaniom w rejonie kopuły szczytowej na Kasprowym Wierchu (schodzenie ze szlaku, biwakowanie, śmiecenie, palenie papierosów, hałasowanie, używanie dronów, karmienie zwierząt) oraz utrzymywanie porządku - zbieranie śmieci

- napisano w poście na Facebooku. 

Polskie góry występują z propozycją. Ochotnicy otrzymają nie tylko zakwaterowanie

Władze TPN oferują trwający dwa tygodnie turnus, podczas którego wolontariusze będą wykonywać swoje obowiązki przez 6 godzin dziennie, od 9:00 do 15:00. Istnieje także możliwość zgłoszenia się na więcej niż jeden turnus, do czego gorąco zachęcają przedstawiciele TPN. W zamian za pomoc park oferuje bezpłatny nocleg w budynku na górnej stacji kolejki linowej na Kasprowym Wierchu, wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji oraz przejazdy kolejką. Ponadto wolontariusze dostaną legitymację, która uprawni ich do darmowego wstępu na teren Tatrzańskiego Parku Narodowego i do oddziałów Muzeum Tatrzańskiego aż do końca roku kalendarzowego.

Aby wziąć udział w rekrutacji, należy: 

  • mieć ukończone 18 lat, 
  • znać przepisy obowiązujące w TPN,
  • wykazywać się podstawową znajomością topografii Tatr Polskich i przebiegu szlaków turystycznych w TPN (szczególnie w rejonie Kasprowego Wierchu),
  • znać język angielski w stopniu komunikatywnym, 
  • mieć dobrą kondycję fizyczną. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.