W tych krajach za wypoczynek zapłacisz krocie. To najdroższe kierunki na wakacje 2023

Wakacje 2023 coraz bliżej, więc to doskonały moment, aby ustalić, gdzie najlepiej spędzić urlop. Polecamy, aby sprawdzić zarówno najtańsze, jak i najdroższe miejsca na wakacje. W ten sposób możesz uniknąć nieplanowanych wydatków. Luksus w tych krajach ma bardzo wysoką cenę.

Ceny wakacyjnego wypoczynku za granicą nigdy nie należały do najniższych, co nie znaczy, że nie da się "upolować" świetnej oferty last minute. Lato 2023 zbliża się wielkimi krokami, dlatego warto ustalić już jakiś plan na ten czas i wiedzieć, jaki mamy budżet i na wypoczynek w których miejscach nie możemy sobie pozwolić. 

Zobacz wideo Katarzyna Cichopek o wakacjach w Jordanii, z Kurzajewskim

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wakacje 2023. Niesamowite widoki i azjatycki klimat wiele kosztuje

Wyjazdy do Azji w ostatnich latach zyskały na popularności i do teraz cieszą się ogromną liczbą turystów. Niestety ceny takich wyjazdów, wycieczek, czy koszty życia na miejscu są dość wysokie, dlatego zazwyczaj latają tam ludzie, którym gotówki w portfelach nie brakuje. Jeśli nie chcesz wydawać na wakacje w tym roku dużej sumy pieniędzy, unikaj takich miejsc jak np. Tajlandia czy Wietnam. Wycieczki w tamtych rejonach to koszt kilku tysięcy, dla przykładu wycieczka do Ham Tienod to wydatek blisko 6 tysięcy złotych. Zakątki świata tego typu są naprawdę piękne i oczywiście warto je odwiedzić, jeśli pozwala ci na to twój budżet.

Ekskluzywne miejsca na wakacje. Bilety lotnicze to już kilka tysięcy złotych

Egzotyczne miejsca takie jak Bali, Dominikana, Malediwy czy Zanzibar to marzenie niejednej osoby. Piękny piasek, lazurowa woda i słońce, które świeci przez większość dnia to plan na idealne wakacje, prawda? Oczywiście, jednak za takie wyjazdy należy zapłacić i to nie mało. Wakacje dla jednej osoby na Malediwach, które trwać będą 7 dni, all inclusive to koszt około 7 tysięcy złotych. Bali to równie często wybierany kierunek, jednak pamiętaj, że same bilety to często koszt około 4 tysięcy złotych za osobę. Życie w Indonezji w przeliczeniu na złotówki jest dość tanie, jednak problemem okazują się właśnie bilety lotnicze. Egzotyczne miejsca to coś niesamowitego dla naszych oczu oraz duszy, jednak jeśli chcesz wybrać się w takie miejsca, musisz liczyć się z dużymi kosztami. 

Może Cię zainteresować:
-"Influencer" o złotej sierści zarabia krocie na reklamach w internecie. Inni twórcy mogą mu zazdrościć
-Paulina Kurpińska zdradza kulisy Azji Express. Tego nie zobaczymy na ekranie, bo "montaż jest nieubłagany"
-Najgorsze sanatoria w Polsce. Których ośrodków lepiej unikać? Czym kierować się przy wyborze?

Więcej o: