Polskie biuro podróży wprowadza wyjątkową ofertę. Zapłaci turystom za deszczowe dni podczas wyjazdu

Deszczowe dni mogą skutecznie popsuć wakacyjny wyjazd. Niestety zazwyczaj niewiele możemy z tym zrobić. Jedno z biur podróży postanowiło jednak zaoferować turystom ubezpieczenie od deszczu. Wyjaśniamy, jakie kraje są objęte tą wyjątkową ofertą i na jakie odszkodowanie można liczyć.

Wyjazdy wakacyjne w większości przypadków są planowane ze sporym wyprzedzeniem, zwłaszcza wtedy, gdy korzystamy z usług biura podróży. Nie zawsze więc możliwe jest uwzględnienie przy tym prognoz pogody. Perspektywa pewnego zabezpieczenia w tym zakresie wydaje się zatem bardzo atrakcyjna.

Zobacz wideo Sylwia Bomba o spędzaniu wakacji bez dzieci. "Podróż bez dziecka jest połową podróży"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Itaka wprowadza ubezpieczenie od deszczu. Jakie są warunki skorzystania z oferty?

Wyjątkową ofertę ubezpieczenia od deszczu wprowadziło biuro podróży Itaka. Jak donosi Rzeczpospolita, została ona przygotowana we współpracy z firmą ubezpieczeniową Climatica Insurance Solutions. Na oficjalnej stronie biura dowiadujemy się natomiast, że ceny ubezpieczenia zaczynają się już od 69 zł za 8 dni. Dostępne są również opcje 121 zł za 9-13 dni oraz 154 zł za 14-16 dni. Osoby ubezpieczone mogą liczyć na gwarantowaną wypłatę rekompensaty pieniężnej w wysokości 250 zł na osobę za każdy deszczowy dzień. Warto zaznaczyć przy tym, że oferta nie uwzględnia dnia przylotu i powrotu.

Z oferty możemy skorzystać, jeśli planujemy podróż do Grecji, Bułgarii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Turcji i Egiptu w terminie do 30 września 2023. Inaczej mówiąc, jest to propozycja idealna na okres zbliżających się wakacji. Istotne jest jednak to, aby ubezpieczenie wykupić najpóźniej na 14 dni przed wyjazdem.

Jak otrzymać rekompensatę pieniężną za deszczowe dni? Ubezpieczenie dotyczy określonych sytuacji

Dużą zaletą ubezpieczenia od deszczu oferowanego przez biuro Itaka jest jego wygoda. Podróżujący nie muszą zgłaszać deszczowych dni samodzielnie. To Itaka skontaktuje się z nimi mailowo lub poprzez wiadomość SMS w celu ustalenia najbardziej dogodnego sposobu przekazania należnych pieniędzy. Biuro podkreśla również, że wypłata nastąpi najszybciej jak to możliwe, w ciągu 1-2 dni roboczych. Skąd jednak Itaka będzie wiedzieć, kiedy skontaktować się ze swoimi klientami? W tym celu wykorzystywany będzie serwis AccuWeather, który na bieżąco dostarczy ubezpieczycielowi informacji o warunkach pogodowych w miejscu twojego pobytu.

Co ciekawe, choć oferta biura Itaka jest pierwszą w swoim rodzaju na rynku polskim, podobną propozycję dla turystów przygotował również m.in. Hotel Renwick znajdujący się na Manhattanie w Nowym Jorku. Więcej na ten temat pisaliśmy w jednym z naszych poprzednich artykułów.

Może cię też zainteresować:

- Jeśli planujesz wakacje w Grecji, dobrze się do nich przygotuj. Tych rzeczy lepiej nie robić przy lokalsach
- W ten sposób unikniesz kolejek na lotnisku. Już nigdy nie będziesz czekać na odprawę w nieskończoność
- Steward zdradza, czego nie robić w samolocie. Aż trudno uwierzyć, ile osób popełnia ten błąd

Więcej o:
Copyright © Agora SA