Czesi zachwyceni polską plażą. Mówią o niej: Nowa Chorwacja. "Sprzedaż pobytów wzrosła o 150 proc."

Nasi sąsiedzi zza czeskiej granicy coraz częściej wybierają się do nas na urlop. Co ciekawe, nazywają te miejsca w Polsce "Nową Chorwacją" i zachwycają się naszymi plażami. Zobacz, jakie miejsca skradły serca turystów z Czech i dlaczego z roku na rok przyjeżdża ich do nas coraz więcej.

Coraz więcej Czechów wybiera Polskę jako cel swoich urlopowych wyjazdów. Potwierdzają to dane, udostępnione przez największe biura podróży, które odnotowały wzrost nawet o 150 procent w stosunku do poprzednich lat. Według magazynu "Forbes" Polska staje się dla nich "nową Chorwacją'.

Zobacz wideo Czy widać wzrost cen w Chorwacji po wprowadzeniu euro? Pytamy mieszkającego tam polskiego studenta

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chorwacja - wakacje inne niż zwykle. Tym razem turyści wybierają "polską Chorwację" 

Lazurowe morze, złoty piasek odbijający promienie zachodzącego słońca i... coraz więcej czeskich turystów. Nie mówimy tu ani o egzotycznym raju Tajlandii, ani o orientalnym Dubaju, ani nawet o popularnej Chorwacji. Okazuje się, że dla naszych sąsiadów synonimem raju jest Polska. Z roku na rok bowiem do naszego kraju przyjeżdża coraz więcej wycieczkowiczów nastawionych już nie tylko na tańsze zakupy, ale i wyjątkowy wypoczynek i przyjemny, urlopowy relaks. Ze znaczącym wzrostem zainteresowania Polską wśród Czechów zgadza się kilku największych sprzedawców turystycznych, którzy postanowili podzielić się swoimi zaskakującymi wynikami. Sprzedaż wycieczek do Polski wzrosła w niektórych przypadkach od 50 aż do 150 procent.

Po raz pierwszy widzimy, że Polska jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych. W porównaniu rok do roku sprzedaż pobytów w Polsce wzrosła o pięćdziesiąt procent.

- zdradza dyrektor portalu Slevomat, Ladislav Veselý, w rozmowie z portalem "Forbes". Najbardziej zainteresowanie wzrosło podczas pandemii, ale teraz wciąż się utrzymuje, najprawdopodobniej przez występującą w Chorwacji ogromną inflację. Czesi mają w Polsce sporo ulubionych miejsc.

Gdzie na wakacje? Czesi uwielbiają te miejsca w Polsce i mają z czego wybierać

Czesi zdają się być zachwyceni naszym krajem, a najczęściej wybierają wycieczki nad Bałtyk, który szczególnie sobie upodobali. Polskie plaże oceniają na wyjątkowo piaszczyste, czyste oraz mało zatłoczone, idealne na rodzinny urlop

Polska staje się dla Czechów nową Chorwacją.

- czytamy w artykule czeskiego "Forbes". Bez wątpienia jesteśmy coraz częściej wybieranym kierunkiem, w momencie kiedy Chorwacja nieco traci na atrakcyjności przez wysokie ceny.

Oferuje piękne zabytki sakralne, miejskie starówki, dziewiczą przyrodę, morze, góry, jeziora.

- dodaje w rozmowie z magazynem rzeczniczka jednego z czeskich biur podróży. Poza nadbałtyckimi miejscowościami Czesi wybierają równie chętnie piękny, pełen zabytków Kraków, bogaty w atrakcje i niesamowitą architekturę - Dolny Śląsk oraz oczywiście wypoczynek w górach. Co ciekawe, popularne stają się także objazdowe wycieczki po całym kraju. To dobry znak i doskonała szansa dla Polskiej branży turystycznej w tym roku.

Więcej o:
Copyright © Agora SA