Lista rzeczy zakazanych. Lepiej wiedzieć czego nie pakować do bagażu podręcznego, aby nic nie stracić

Podróże samolotem są coraz bardziej popularną formą przemieszczania się po świecie. Udać się w podróż samolotem można dosłownie wszędzie, jednak w podróży obowiązują pewne ograniczenia, dotyczące przede wszystkim tego, co można ze sobą zabrać. Istnieje nawet lista rzeczy zakazanych, z którą jest się lepiej zapoznać.

Bagaż podręczny, to wierny towarzysz wszystkich podróży, wiele osób pakując się na wakacje, zabiera ze sobą właśnie tylko ten jeden jedyny bagaż. Linie lotnicze mają jednak swoje zasady i nie wszystko można do takiego bagażu spakować. Dodatkowa walizka, wiąże się z dodatkowymi kosztami, dlatego sam bagaż wydaje się być w takich sytuacjach odpowiednim rozwiązaniem. W internecie jest wiele porad odnośnie pakowania takowego bagażu, wszystko po to, aby torba spełniała wszystkie wymogi ustalone przez przewoźnika. Warto wiedzieć, czego nie wolno spakować do takiego podręcznego bagażu. 

Zobacz wideo Jak spakować ubrania, by zająć minimum miejsca? Znamy genialny patent ze skarpetkami

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Lista rzeczy zakazanych w samolocie. Niektóre rzeczy moga być dość oczywiste 

Lista zakazanych rzeczy jest dość długa i niektóre rzeczy niekoniecznie są aż tak oczywiste jakby to sie mogło wydawać. Gdy spakujemy którąś z tych rzeczy, przy kontroli z pewnością je stracimy. Nie ma tutaj znaczenia którą linię lotniczą wybierzemy. W bagażu podręcznym nie mogą znajdować się: 

  • Broń wszelkiego rodzaju (palna, gazowa, ostra wraz z atrapami, oraz zabawkami). 
  • Substancje chemiczne, takie które mogą służyć np. do obezwładnienia 
  • Środki przymusu bezpośredniego, np. kajdanki 
  • Przedmioty sportowe, takie jak kije basebollowe, łyżwy 
  • Środki samoobrony (pałka teleskopowa, gazy łzawiące, pieprzowe, noże)
  • Substancje łatwopalne, np. antyperspirant w sprayu
  • Materiały pirotechniczne 
  • Materiały toksyczne, np. etanol
  • Leki w dużych ilościach
  • Substancje psychoaktywne, np. ibuprofen 

Wiele osób może pomyśleć, że to oczywiste, jednak często zdarzają się przypadki w których komuś się wydaje dobrym pomysłem zabranie którychś z wyżej wymienionych rzeczy na pokład samolotu. Dlatego, nie bez powodu wspomina się ciągle o tych ograniczeniach. Ograniczenia w samolocie, również tyczą sie przewozu napojów, jak to wygląda? 

Napoje w samolocie. Ograniczenia i zmiany w tym kierunku 

Dotychczas panuje ograniczenie dotyczące napojów w samolocie. Przede wszystkim chodzi tu o względy bezpieczeństwa, a pasażerowie moga na pokład wnieść tylko i wyłącznie 1 litr płynów, a pojedyńczy pojemnik może zawierać jedynie 100ml. Niestety dyskwalifikuje to wszelkiego rodzaju butelki do napojów. Okazuje się, że stopniowo ulegnie to zmianie. Powodem są nowoczesne skanery, które pozwalają w znacznie szybszy sposób przeprowadzić kontrolę bezpieczeństwa. Takie skanery można spotkać na  niektórych lotniskach, między innymi w Irlandii, Wielkiej Brytanii, czy Finlandii, dzięki temu zostają stopniowo zniesione ograniczenia dotyczące ilości wnoszonych płynów na pokład samolotu. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA