W tym miejscu zginął Juliusz Cezar. Niezwykłe, historyczne miejsce można od teraz zobaczyć z bliska

Jeżeli planujesz wycieczkę do Rzymu w najbliższym czasie, a jesteś miłośnikiem zabytków, ta wiadomość z pewnością cię ucieszy. Plac, na którym zamordowano Juliusza Cezara, od teraz będzie można zobaczyć z bliska. To miejsce, które zdecydowanie warto dopisać do listy atrakcji.

Słynny plac, w wiecznym mieście od teraz będzie możliwość zobaczyć zupełnie z innej perspektywy niż dotychczas. Dom mody Bulgari ufundował budowę ścieżki, która prowadzi bezpośrednio obok miejsca najsłynniejszego morderstwa w historii. Planując wakacje w Rzymie, koniecznie dołącz w plany plac Largo di Torre Argentina, w którym dokonano brutalnego morderstwa najpopularniejszych cesarzy w historii. 

Zobacz wideo Były niemal doszczętnie zniszczone, ale mają nowe życie

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl 

Krwawy spisek. Miejsce z niezłym kawałkiem historii

Jeżeli jesteś miłośnikiem historii, lub spisków, z pewnością ucieszy cię ta wiadomość. Od teraz dzięki wybudowanemu chodnikowi, można zobaczyć miejsce, w którym według literatury został zamordowany w krwawym spisku Juliusz Cezar. Chcąc odwiedzić to miejsce, należy zapłacić za wstęp 5 euro (ok. 22 złote). Do tej pory zwiedzający mogli tylko zobaczyć teren z ulicy, a przekroczenie ustawionych barierek wokół nie było możliwe. Teraz całą konstrukcję, będzie można zobaczyć z bliska. 

I Ty Brutusie, przeciwko mnie? Ostatnie słowa Cesarza 

To historyczne miejsce, zostało odkryte w latach 20, XX wieku. Wtedy osłonięto również pozostałości innych popularnych budowli znajdujących się obok: czterech świątyń, wschodni kraniec portyku Teatru Pompejusza, oraz portyk Mincjusza, oraz publiczne latryny. 
Juliuszowi Cezarowi udało się pokonać opozycję, która skupiała się wokół Pompejusza, a następnie przejął władzę. Niestety wielu się to nie podobało. Przez co powstał spisek, który miał na celu wyeliminowanie Cesarza. Z relacji pisarzy wynika, że został on zasztyletowany przez grupę pokrzywdzonych senatorów w 44 r. p.n.e, których zebrali Brutus i Gajusz Kajusz. Legendy mówią, że zmarł na centralnym placu stolicy Largo Argentina, obok pozostałości czterech świątyń. To właśnie w tym miejscu miał wypowiedzieć ostatnie słowa do przyjaciela, który znajdował się wśród oprawców. Brzmiały one:  "Et tu Brute, contra me?", które oznaczają "I ty Brutusie, przeciwko mnie?" Niektórzy przypuszczają, że Brutus nie był nawet tylko przyjacielem a synem Juliusza. 

Może Ci się też spodobać: 
- Z tej rzeki wodę piły jeszcze dinozaury. Ma ok. 400 milionów lat i dziwną tendencję: czasami znika
- "Gwiaździsta noc" Vincenta Van Gogha nie powstała bez powodu. Mistrza zainspirował symbol Paryża
- Znalazła na plaży coś dziwnego. Niechcący wyrzuciła sensację archeologiczną sprzed 10 tys. lat

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.