Takie walizki sprawdzą się podczas podróży samolotem. Podpowiadamy, jaki kolor i materiał wybrać

Pakowanie to ważny etap podróży, do którego warto się przygotować. Kiedy przyda ci się walizka podróżna duża, a kiedy walizka na kółkach średnia? Komu polecane są walizki z polipropylenu i dlaczego warto kupić organizer do walizki? Na te i inne pytania odpowiadamy w tym poradniku.

Choć uniwersalne zasady pakowania byłyby bardzo przydatne, to niestety takowe nie istnieją. Dużo zależy od wybranego środka transportu. Przykładowo, linie lotnicze mają określone wymogi dotyczące wymiaru bagażu. Istnieje jednak kilka wskazówek, które zawsze warto mieć na uwadze.

Zobacz wideo Planujesz wyjazd? Podpowiemy, jak zapakować kosmetyki

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Kiedy duża walizka na kółkach XXL, a kiedy walizka średnia? A może całkiem inny bagaż?

Jeśli zastanawiamy się nad rozmiarem walizki i nie ograniczają nas z góry narzucone rozmiary, zawsze lepiej jest wybierać mniejszy bagaż. Taka walizka będzie nie tylko wygodniejsza podczas transportu, ale też zmusi nas do spakowania tylko tych rzeczy, których naprawdę potrzebujemy. W dużych walizkach często zabieramy rzeczy, których ostatecznie nawet nie używamy podczas wyjazdu. W kwestii materiału, walizki z polipropylenu, czyli z twardszych i trwalszych materiałów, są polecane podczas podróży samolotem. Osoby podróżujące głównie pociągami lub samochodem mogą wybierać walizki z miękkich materiałów, które są elastyczniejsze. Warto w tym miejscu wspomnieć też o kolorze walizki. Jasnych walizek lepiej unikać ze względu na zabrudzenia. Podróżujący samolotami mogą dodatkowo pomyśleć o wyborze barw mniej popularnych lub nawet krzykliwych. Ułatwi to szybkie dostrzeżenie naszej własności podczas odbioru na lotnisku.

Pamiętajmy także, że walizka nie jest jedyną dostępną formą pakowania bagażu. W zależności od tego, jakie mamy plany, wygodniejszy może okazać się plecak albo torba podróżna. Kwestię tę musimy ocenić indywidualnie. Niezależnie jednak, na co się zdecydujesz, zawsze sprawdzaj dokładnie zamknięcia, takie jak zamki błyskawiczne. Będą one miały duże znaczenie dla bezpieczeństwa.

Jak się spakować na wakacje? Organizer do walizki ułatwi zadanie każdemu

Jak zostało to już wspomniane, pakowanie bagażu najlepiej ograniczyć do minimum. Postaraj się nie zabierać rzeczy "na wszelki wypadek". Jeśli sytuacja, o którą się obawiasz, faktycznie się zdarzy, zakupy zawsze możesz zrobić na miejscu. Podobna zasada dotyczy długich wyjazdów. Zamiast zabierać z domu duże opakowania np. kosmetyków, lepiej kupić je po prostu po przyjeździe. Pakowania nie powinniśmy też zostawiać na ostatnią chwilę. Wszystkie rzeczy przygotuj wcześniej. Da ci to czas na spokojne przeanalizowanie i ewentualne odkrycie braków. Na koniec warto wspomnieć również o dużej roli organizerów do walizek, które nie tylko ułatwią pakowanie, ale też i przydadzą się potem przy organizacji ubrań w szafach itp.

Więcej o:
Copyright © Agora SA