Muzeum Zabawek, kolej gondolowa i rajskie widoki. Na weekend w Polsce wybierz się do Krynicy Zdrój

Na weekend w Polsce wybierz góry. Wakacje są momentem, w którym wiele rodzin zastanawia się, jak przyjemnie spędzić czas. Nie każdy jednak ma go na tyle, by pozwolić sobie na dalekie podróże. Alternatywą może się stać wycieczka do Krynicy-Zdrój. Znajduje się tutaj cała masa ciekawych atrakcji dla młodych i starszych.

W wakacje rodzice szukają ciekawych miejsc, gdzie można przyjemnie spędzić czas całą rodziną. W Polsce jest naprawdę dużo kierunków turystycznych, które świetnie sprawdzą się w tym celu. Jedną z nich jest Krynica-Zdrój położona w województwie małopolskim. Sprawdziliśmy najciekawsze atrakcje w tym mieście.

Zobacz wideo Na wakacje samochodem czy też samolotem - co się bardziej opłaca? Pytamy eksperta

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Planujesz weekend w górach? Warto rozważyć wyjazd do Krynicy-Zdrój

Krynica-Zdrój jest świetnym wyborem dla rodziców planujących pojechać gdzieś ze swoimi pociechami. Można zaplanować tu dłuższy pobyt, ale weekendowy wyjazd również nas nie zawiedzie. Przede wszystkim warto wybrać się na wieżę widokową i przespacerować ścieżką w koronach drzew. Będzie to niezapomniana wyprawa dla całej rodziny. Na początek można wsiąść w nowoczesną kolejkę krzesełkową, która zabierze nas na górę. Dla tych, którzy jednak wolą piesze wycieczki, świetną atrakcją może być spacer na szczyt przez specjalnie przygotowaną trasę. Można się przejść po jedynej w Polsce ścieżce edukacyjno-przyrodniczej prowadzącej do Wieży widokowej. W trakcie poznamy sekrety krynickiej przyrody i rozwiążemy szereg zadań, które pozwolą nam poznać tajemnicze hasło.

Krynica-Zdrój atrakcje. Świetnym pomysłem będzie kolejka gondolowa

Innym ciekawym wyborem może być jedna ze sztandarowych atrakcji dla rodzin z dziećmi w Krynicy-Zdroju. Chodzi oczywiście o wjazd na powstałej w 1997 roku kolejce gondolowej na Jaworzynę Krynicką. Ta atrakcja łączy ze sobą przygodę, jaką jest jazda kolejką, oraz piękne widoki, które można podziwiać zarówno podczas wjeżdżania, jak i na szczycie. Dodatkowo można tu odpocząć i zjeść coś w jednej z regionalnych karczm. Na tym przygoda się jednak nie kończy. Bardzo ciekawe może być również zejście z Jaworzyny. Można wybrać jeden ze szlaków lub ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą. Podczas w drogi w dół czeka nas wiele atrakcji, w tym Kamień Diabelski, który jest owianym legendą pomnikiem przyrody.

Krynica-Zdrój atrakcje dla dzieci. Muzeum Zabawek "Bajka" to świetny wybór

W Krynicy-Zdrój warto również udać się do Muzeum Zabawek, które przeniesie nas w czas dzieciństwa. W tym magicznym miejscu dzieci będą mogły podziwiać zabawki, jakimi bawili się ich dziadkowie i rodzice, a dorośli poczują się jak w wehikule czasu. Można tam podziwiać niemal wszystkie znane formy zabawkarstwa europejskiego. Znajdują się tam teatrzyki domowe, szopki bożonarodzeniowe, zabawki znane z filmów, lalki i ich akcesoria, zabawki blaszane, militaria chłopięce, klocki, zwierzątka, zabawki optyczne, samograje i wiele innych. Nie zabrakło również przyborów szkolnych i miniaturowej klasy sprzed 50 lat. W muzeum poznamy historię zabawek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA