To urokliwe miasteczko znajduje się zaledwie 20 km od Morza Bałtyckiego. Turyści nazywają je perłą

Aby ujrzeć magiczne miejsca, wcale nie trzeba wsiadać do samolotu. To miasteczko od dawna podbija serca turystów, a jego klimat jest wręcz niezastąpiony. Znajduje się zaledwie 20 km od Morza Bałtyckiego i jest świetną opcją na spokojny wypoczynek dla każdego. Przedstawiamy "stolicę marcepanu".

Lubeka to niewielkie miasteczko znajdujące się na w północnych Niemczech, nad Zatoką Lubecką. W związku z tym, że są wakacje i każdy z nas szuka, choć kawałka plaży, to jest to odpowiednie miejsce na odpoczynek, ponieważ znajduje się zaledwie 20 km od Morza Bałtyckiego. Jednocześnie nie jest też klasycznym nadmorskim kurortem. Co takiego ma do zaoferowania Lubeka? Architektura i klimat robią ogromne wrażenie. 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Lubeka - miasto z długą historią. Doceniła je nawet organizacja UNESCO

W związku z tym, że wiele osób nie wyobraża sobie wycieczki wakacyjnej bez odwiedzin nad wybrzeżem, trzeba zaznaczyć: Lubeka znana i uwielbiana jest również ze swojej nadmorskiej dzielnicy Travemünde. Znajdują się tam nie tylko plaże, ale także największy niemiecki port na Morzu Bałtyckim. Na tym jednak nie koniec, ponieważ to miejsce idealne jest także dla miłośników historii i pięknej architektury gotyckiej. Otóż Lubeka była inspiracją podczas powstawania takich miast, jak Gdańsk i Wismar. To właśnie jej urokliwe uliczki oraz wyjątkowe budynki zachwycają do dziś. Ci, którzy uwielbiają zwiedzać, również się tutaj odnajdą, ponieważ w mieście znajduje się spora liczba zabytków. Dowodem na pochwały odwiedzających są działania organizacji UNESCO, która doceniła tamtejszą starówkę i umieściła ją na liście dziedzictwa kulturowego.

Stolica marcepanu czeka na turystów. Lubeka to nie tylko średniowieczna historia 

Istotnym faktem jest to, że dotarcie do Lubeki z Polski nie powinno być żadnym problemem. Droga samochodem ze Szczecina zajmie zaledwie około 3,5 godziny. Zatem może warto jeszcze w tym roku pomyśleć o tego typu podróży. Odwiedzający niejednokrotnie zachwycali się kolorami miasta, ilością zieleni oraz krajobrazami, które można podziwiać podczas rejsu łodzią. Natomiast spacerując po mieście, można ujrzeć aż około tysiąc średniowiecznych budowli. Wybierając się tam, nie należy pominąć: 

  • Bramy Holsztyńskiej,
  • Bramy Zamkowej, 
  • starego Ratuszu,
  • Katedry, 
  • Spichlerza solnego, 
  • Dawnego Szpitala Św. Ducha (muzeum) . 

Jednak jest coś jeszcze, co z pewnością spodoba się wielbicielom słodkości - Lubeka to tzw. "stolica marcepanu". To lokalny przysmak, którym mieszkańcy delektują się od lat. Słodka masa cukiernicza stworzona z prażonych i zmielonych migdałów oraz cukru z dodatkiem olejku migdałowego dostępna jest niemalże w każdej restauracji i z pewnością smakuje nieco lepiej, niż ta, którą możemy kupić w sklepach spożywczych w Polsce. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.