Cudowne nagranie z Tatr rozczuli這 internaut闚. Na Kasprowym Wierchu dosz這 do niezwyk貫go spotkania

Tatrza雟ki Park Narodowy jest domem dla wielu pi瘯nych, cho nie zawsze bezpiecznych zwierz徠. Jednymi z mieszka鎍闚 s na przyk豉d nied德iedzie. Niedawno na facebookowym profilu TPN pojawi這 si nagranie w豉郾ie z tymi drapie積ikami w roli g堯wnej. Internauci byli zachwyceni.

Tatrzański Park Narodowy jest bardzo chętnie odwiedzany przez turystów i nie tylko. Pięknie widoki, świeże powietrze i otoczenie naturą przyciąga bardzo wielu chętnych do pospacerowania w tym miejscu. Niedawno na facebookowym profilu TPN pojawiło się nagranie, na którym możemy zobaczyć kolejkę na Kasprowy Wierch. Za tymi gośćmi jednak lepiej się nie ustawiać.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tatrzański Park Narodowy filmami. Tym razem w roli głównej piękna rodzinka

Na facebookowym profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego w środę, 13 września 2023 roku pojawiło się niesamowite nagranie. Widzimy na nim trzech niebezpiecznych mieszkańców lasu, którzy zajadają się na zboczu Kasprowego Wierchu. W swoim poście leśnicy napisali: 

Czy kolejka na Kasprowy Wierch ma stronę "bardziej widokową"? Może mieć!

Na nagraniu udało się uchwycić spokojnie pasącą się niedźwiedzią rodzinkę. Leśnicy uznali, że ten niesamowity widok, będzie idealną okazją, by choć trochę doedukować obserwujących  na temat tym majestatycznych ssaków. Zdradzili, że niedźwiedzie są wszystkożerne, a ich dieta w ciągu roku ulega sezonowym zmianom. Na tym jednak nie skończyły się niedźwiedzie ciekawostki o ich nawykach żywieniowych. W poście możemy przeczytać, że w Tatrach po opuszczeniu gawry poszukują padłych w zimie jeleni i zasypanych lawinami kozic. Zdarzają się sytuacje, że niedźwiedzie odbierają wilkom zdobycz. Niedźwiedzie również nie wybrzydzają. Zabijają i zjadają zarówno drobne, jak i duże zwierzęta, od mrówek po dziki czy jelenie. Kiedy jednak śnieg stopnieje i zaczynają pojawiać się trawy i zioła, przerzucają się na dietę bardziej wegetariańska. Latem i jesienią znacznie częściej zajadają się malinami, jarzębinami czy borówkami. Owoce pozwolą im bowiem na zgromadzenie niezbędnych zapasów tłuszczu na zimę.

Internauci pokochali nagranie niedźwiedziej rodzinki. W komentarzach głosy zachwytu

Tak jak wcześniej wspominaliśmy, oprócz ciekawostek w poście możemy obejrzeć krótki, 48-sekundowy film. Jego autorem jest Tadeusz Rusek. Na nagraniu widzimy piękną niedźwiedzią rodzinkę, która na zboczu Kasprowego Wierchu zajada się świeżymi roślinkami. Nie przeszkadzają im jeżdżące w pobliżu gondole, ani fakt, że w pobliżu są ludzie. Post bardzo szybko zdobył popularność wśród internautów. Nagranie zostało obejrzane dotychczas ponad 26 tysięcy razy. Szybko posypały się zarówno reakcje, jak i komentarze. Pod filmikiem ludzie pisali:

Słyszeliśmy je w niedzielę w drodze niedaleko Kondratowej, na szczęście nie wyszły nam naprzeciw
Takim to dobrze! Przeżyją w każdych warunkach, na diecie też
Parę lat temu w drodze nad Czarny Staw widzieliśmy dwa dni z rzędu mamę z trojaczkami. Ależ to była frajda zobaczyć je
Wi璚ej o: