To jedyne takie miejsce w Polsce. Turyści przyjeżdżają do miasta tylko po to, by je zobaczyć

Miasto, które skrywa wiele ciekawych atrakcji i przyciąga do siebie turystów z niemalże całego świata? Oczywiście, że Wrocław, który teraz stał się jeszcze bardziej popularny. Wszystko za sprawą tej części zoo, która zachwyca turystów.

Nie masz planów na weekend, a chcesz gdzieś wyjechać? Jeśli tak, mamy świetną propozycję, która z pewnością ci się spodoba. Wyjazd na weekend w Polsce może być pełen atrakcji i wrażeń, a takie kwestie bezsprzecznie oferuje właśnie Wrocław. To tutaj przybywają turyści nawet zza granicy, aby zobaczyć nie tylko samo miasto, ale również zoo. Co oferuje ogród zoologiczny? W ostatnim czasie furorę robi ta część. 

Zobacz wideo Weronika Rosati zabrała córkę do zoo

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Taka atrakcja dostępna jest tylko we Wrocławiu. Turyści są zachwyceni

Jedną z głównych atrakcji Wrocławia jest zoo, które zachwyca turystów z wielu zakątków świata. Odwiedzający muszą być przygotowani na wielogodzinne zwiedzanie ogrodu i spotkanie ciekawych okazów zwierząt. Kompleks jest naprawdę ogromny, ale oferuje również możliwość odpoczynku w zwiedzaniu - jest sporo restauracji i miejsc, gdzie można usiąść, napić się czy zjeść przekąskę. Ogromną popularnością w ogrodzie zoologicznym cieszy się od wielu lat Afrykarium, które powstało w 2014 roku. To pierwsze takie oceanarium na świecie, gdzie fauna i flora pochodzą z Afryki. Turyści przyjeżdżają tu zza granicy, tylko po to, aby odwiedzić to miejsce. Co można tam zobaczyć? 

Zoo Wrocław Afrykarium. Ta część ogrodu oblegana jest od lat

Afrykarium to pierwsze w Polsce oceanarium, gdzie spotkamy zwierzęta prosto z Afryki. Zajmuje ono sporo przestrzeni, bo sama działka to 1,9 ha., a na turystów czeka tam m.in. basen rekinów, hipopotamów, manatów, krokodyli, kotików czy pingwinów. Zwiedzając afrykarium, można także zobaczyć innowacyjne technologie, które odpowiadają za działanie tego miejsca oraz co ciekawe jest również możliwość uczestniczenia w pokazowym karmieniu płaszczek czy rekinów.

Zwiedzanie Afrykarium podzielone jest poniekąd tematycznie. W części o nazwie Morze Czerwone spotkamy 60 gatunków ryb, następnie przechodzimy do Afryki Wschodniej, a tam zobaczymy m.in. hipopotamy nilowe, golce czy najmniejsze antylopy świata, czyli dikdiki. W Kanale Mozambickim największą atrakcją jest 18-metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie zwierząt wodnych z bliskiej odległości. W dalszej strefie znajduje się Wybrzeże Szkieletów oraz Dżungla nad rzeką Kongo. Będąc w zoo we Wrocławiu, nie sposób nie odwiedzić Afrykarium, jednak przygotuj się nawet na kilkugodzinne stanie w kolejce.

Więcej o:
Copyright © Agora SA