Zoo we Wrocławiu dzieli się niepokojącym nagraniem. Agresywny drapieżnik łypał wzrokiem na turystów

Zwierzęta, tak jak ludzie, mogą się czasem zdenerwować. Dotyczy to również mieszkańców zoo, w szczególności, jeśli w ich życiu nastąpiła jakaś zmiana. Pracownicy wrocławskiego ogrodu zoologicznego podzielili się nagraniem zirytowanej lwicy i wyjaśnili, jak powinno się przy niej zachowywać.

Dzięki ogrodom zoologicznym mamy możliwość oglądania zwierząt, których na co dzień nie znajdziemy w naszych lasach. Czasami jednak niektórzy zwiedzający zapominają, że mogę one być zmęczone lub zestresowane. Niedawno Zoo Wrocław udostępniło nagranie jednego ze swoich odwiedzających. Przypominają, jak się powinno zachować w niektórych sytuacjach.

Zobacz wideo Leoś to robot, który uszczęśliwia małych pacjentów

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zoo Wrocław: Nagranie ze zdenerwowaną lwicą. Gwizdali i cmokali na zirytowanego drapieżnika

W poniedziałek, 18 września 2023 roku na facebookowym profilu należącym do Zoo we Wrocławiu udostępnione zostało nagranie. Jak możemy przeczytać w opisie, pracownicy ogrodu zoologicznego znaleźli je w sieci i dość mocno ich zaniepokoiło. Film nagrany został przez jednego z odwiedzających. W ciągu 48-sekundowego nagrania możemy zobaczyć zdenerwowaną lwicę, która podbiega do szyby i warczy na osoby, które znajdują się po drugiej stronie. Odwiedzający cmokają, gwiżdżą i podchodzą do szyby, co zdaje się jeszcze bardziej irytować zwierzę na wybiegu. W pewnym momencie lwica zaczęła odchodzić, jednak dźwięki, którymi próbowali przywołać ją odwiedzający, nie przestały nadchodzić. Jak tłumaczą władze zoo, nie chcą nikogo piętnować, jednak zaznaczają:

Część z Was, nasi mili odwiedzający, może nie wiedzieć, jak w takiej sytuacji się zachować. Dlatego wyjaśniamy, objaśniamy i bardzo prosimy, abyście wzięli sobie to do serca

Pracownicy wrocławskiego zoo tłumaczą. Proszą o zachowanie ciszy przy wybiegu lwicy

W swoim opisie do zamieszczonego nagrania pracownicy tłumaczą, co widać na zamieszczonym filmie. 

Przede wszystkim zestresowaną Okavango na nowym wybiegu

- piszą w poście. Zaznaczają, że choć bardzo cieszy ich fakt, że lwica już zaczęła wychodzić na swój wybieg zewnętrzny, to jednak przeprowadzka jest dla niej nową sytuacją i są przekonani, że upłynie trochę czasu, zanim w pełni się do niej przyzwyczai. W poście zoo możemy przeczytać, że możemy ułatwić tę ciężką dla drapieżnika sytuacje, zachowując spokój przy wybiegu. Oznacza to, że nie powinniśmy prowokować, zaczepiać czy pukać w szybę, która oddziela lwicę od odwiedzających. Władzę zoo proszą o ograniczenie wydawanych dźwięków do niezbędnego minimum. Najlepsze będzie bowiem dla lwicy zachowanie ciszy. Zaznaczyli również, że:

Jeśli zaobserwujemy agresywne zachowanie, odejdźmy na moment od szyby i przeczekajmy

W poście władze zoo proszą również, że jeśli podczas pobytu zauważymy, że ktoś zachowuje się w nieodpowiedni sposób, to żebyśmy zwrócili mu uwagę. W końcu chodzi o zdrowie i bezpieczeństwo zwierząt zamieszkujących wybiegi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA