Tatrzański Park Narodowy przekazuje smutną wiadomość. Ten szlak będzie zamknięty dla turystów

Wybierasz się niebawem w góry? Jeśli tak, pamiętaj o dokładnym sprawdzaniu informacji. Okazuje się, że pewien segment Tatr Słowackich zostanie zamknięty dla turystów. Część szlaku górskiego musi przejść solidną naprawę, aby odwiedzający byli bezpieczni. Co dokładnie zostanie wyłączone z użytku? Odpowiadamy.

Sezon stricte wakacyjny pożegnaliśmy już jakiś czas temu, a dla wielu wyznacznikiem tego okresu był powrót uczniów do szkół. Teraz na górskich szlakach turystów jest o wiele mniej, więc niektóre osoby pragnące spokoju organizują sobie wycieczki w góry jesienią. Pogoda co prawda dopisuje i co ciekawe w niektórych dniach warunki atmosferyczne są bardzo zbliżone do tych panujących latem, więc nie ma się co dziwić, że odwiedzający nadal chętnie przybywają. Jeśli planujesz niebawem wyjazd na te szlaki, bądź czujny - część z nich może być zamknięta z powodu remontu. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Szlaki w Tatrach. Turyści nie będą mogli skorzystać z niektórych

Ostatnie tygodnie to sporo prac remontowych na szlakach górskich. Jakiś czas temu informowaliśmy o remoncie i tym samym zamknięciu szlaku z  Doliny Gąsienicowej do Doliny Pięciu Stawów Polskich przez Kozią Przełęcz. Teraz turyści wybierający się do Tatr Słowackich również muszą być czujni, ponieważ prace remontowe trwają także tam. Tatrzański Park Narodowy apeluje do turystów, aby starannie zaplanować sobie trasę górską i wziąć pod uwagę prace remontowe na niektórych częściach pasm. 

Wybieracie się w najbliższych dnia w Tatry Słowackie? Jak informuje Tatranský národný park, od piątku 29 września 2023 zamknięty do odwołania z powodu wymiany sztucznych ułatwień będzie niebiesko znakowany odcinek szlaku prowadzący przez Rohatkę - od rozejścia pod Polskim Grzebieniem w Dolinie Białej Wody do Zbójnickiej Chaty w Dolinie Staroleślnej.

- podaje Tatrzański Park Narodowy na Facebooku. 

Remont szlaku Tatr Wysokich. To czas na kompleksową naprawę

Trasa po stronie Tatr Słowackich, o której mowa i na której zostanie przeprowadzony konkretny remont, jest jedną z najbardziej wymagających. To właśnie tam spotkamy drążki i łańcuchy wspinaczkowe, bez których ciężko byłoby poruszać się po szlaku. Duża ilość turystów korzystających chętnie z tej części Tatr sprawiła, że zabezpieczenia uległy uszkodzeniu do takiego stopnia, że potrzebny jest kompleksowy remont. 

Po latach normalnych napraw i konserwacji przyszedł czas na jego bardziej kompleksową naprawę. Razem z wolontariuszami usuniemy luźne kamienie i zamontujemy stałe łańcuchy o długości 180 metrów, aby przejście było łatwiejsze, a szczególnie bezpieczniejsze dla turystów. [...]

- czytamy na stronie tanap.sk

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.