Znajduje się zaledwie 3 godziny od Polski, a robi furorę wśród turystów. Teraz jest tam znacznie taniej

Latem większość osób organizuje wyjazdy urlopowe, jednak w tym okresie ceny są nieco wyższe niżeli teraz. Jeśli planujesz wycieczkę, wybierz się na tę kultową wyspę - aktualnie ceny lotów i noclegów są niższe, a widoki nawet jesienią zapierają dech w piersiach.

Co prawda wakacje 2023 już się zakończyły, jednak z roku na rok wielu Polaków rezygnuje z urlopów w okresie letnim i wybiera się na nie jesienią i zimą. Tak też z pewnością będzie tym razem. Jeśli należysz do grona osób, które na wakacje wybierają się jesienią, zastanów się nad tym miejscem. W sezonie wysokim ciężko o wolne stoliki w restauracji, lecz teraz nie ma tłoku, ceny są niższe, a widoki te same. Gdzie jechać na weekend lub dłużej jesienią? Oto nasza propozycja. 

Zobacz wideo W tym hotelu zatrzymała się na Santorini Sandra Kubicka

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdzie na wakacje w listopadzie? Ta wyspa jest oblegana w wakacje, ale poza sezonem przybiera innego klimatu

Bez względu na to, czy planujesz weekendowy wypad lub dłuższy urlop, warto wybrać się na piękną wyspę, gdzie pobyt w sezonie wysokim kosztuje krocie, a poza nim, o wiele mniej. Oczywiście mowa o urokliwym greckim Santorini, które jest stolicą zakochanych. Ta jakże bajeczna wyspa powstała na skutek wybuchu wulkanu 3600 lat temu i dziś oferuje turystom naprawdę wiele. Najpopularniejszą atrakcją, a dodatkowo darmową, są bez wątpienia zachody i wschody słońca na wyspie, które zapierają dech w piersiach. Ile kosztuje pobyt na Santorini? 

Jesień: Santorini poza sezonem. To piękne miejsce na każdą kieszeń

Santorini poza sezonem jest równie piękne - być może pogoda będzie nieco chłodniejsza, ale zachody słońca robią taką samą furorę. Na wycieczkę możesz wybrać się z biura podróży lub zorganizować wszystko samodzielnie, co proponujemy, ponieważ czasami można znaleźć naprawdę ciekawe oferty lotów w korzystnych cenach. W zależności od lotniska i godziny wylotu podróż może być bezpośrednia lub z przesiadką, a ceny zaczynają się na ten moment już od ok. 600 zł za osobę w dwie strony. Jeśli zależy ci na oszczędności, warto sprawdzać ceny lotów każdego dnia o różnych porach, być może natkniesz się na super ofertę. 

Jesienią i zimą noclegi również są nieco tańsze - co ważne najtańsze apartamenty i hotele na wyspie ulokowane są poza największymi turystycznymi miejscami, np. w miejscowości Perissa czy Karterados.

Jeśli pogoda będzie dopisywać, proponujemy wybrać się na wycieczki i pozwiedzać okoliczne zabytki. Warto także udać się do miasteczek Fira i Oia, czeka tam na odwiedzających sporo ciekawych miejsc i widoków jak z pocztówki. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA