Najpiękniejsze jarmarki świąteczne w Europie. Te bajkowe miejsca już niebawem oczarują turystów

Jarmark bożonarodzeniowy w wielu miastach jest coroczną tradycją. Dotyczy to również Polski. Niemniej okres świąteczny sprzyja też podróżom, więc warto wiedzie, jakie są najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. Podpowiadamy, gdzie i kiedy możemy doświadczyć świątecznej atmosfery.

Niewiele miejsc potrafi uchwycić świątecznego ducha tak dobrze, jak jarmarki bożonarodzeniowe. Sam spacer pomiędzy udekorowanymi starganymi wprowadza w lepszy nastrój. To okazja do spotkania się ze znajomymi, zjedzenia pysznych przysmaków i oczywiście kupienia upominków dla bliskich. Choć każdy jarmark jest na swój sposób wyjątkowy, to jednak niektóre z nich wyróżniają się szczególnie. Ich przeglądu podjął się "Wprost".

Zobacz wideo Jarmark w Gdańsku trzecim najpiękniejszym w Europie. Tak wygląda

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jarmark bożonarodzeniowy 2023. Bajkowe miejsca, które są po sąsiedzku

Jeśli chcemy odwiedzić piękny jarmark świąteczny niedaleko od Polski, to w pierwszej kolejności powinniśmy skierować się do Niemiec. Każdego roku w Berlinie odbywa się ponad 100 targowisk, z czego najpopularniejszym jest prawdopodobnie jarmark na Alexanderplatz. W tym roku stragany pojawią się tu już 27 listopada i będą dostępne do 30 grudnia. Odwiedzając Niemcy, warto zajrzeć również na jarmark świąteczny w Dreźnie, który jest jednym z najstarszych targowisk. Drezno turystów przywita nieco później niż Berlin, a konkretnie 29 listopada. Jarmark potrwa tu tylko do 24 grudnia.

Nie oddalając się za bardzo od granic Polski, możemy odwiedzić jarmark świąteczny w Pradze. Stragany w czeskiej stolicy na Rynku Starego Miasta i Placu Wacława będą czekać na nas w dniach od 2 grudnia aż do 6 stycznia 2024 roku. Na uwagę zasługuje także Wiedeń, jarmark zaczyna się tu 11 listopada, a czas na odwiedziny będziemy mieć do 26 grudnia.

 

Najpiękniejsze jarmarki bożonarodzeniowe w Europie. Odwiedziny będą warte wyprawy

Względnie blisko będziemy mieć też na jarmark bożonarodzeniowy w Budapeszcie, który odbędzie się na Placu Vorosmarty'ego w dniach od 24 listopada do 31 grudnia. Bardziej oddalony jest natomiast francuski jarmark świąteczny w Colmar. Dostępny on będzie w terminach zbliżonych do tych na Węgrzech: od 24 listopada do 29 grudnia.

Najdalsze kierunki uwzględnione w zestawieniu są zarazem najlepszymi do odwiedzenia zimą. Pierwsza propozycja to jarmark świąteczny w Kopenhadze, a konkretnie na terenie Ogrodów Tivoli. Jeśli chcemy się przekonać, jak Boże Narodzenie obchodzone jest w Danii, podróż powinniśmy zaplanować w terminie od 17 listopada do 31 grudnia. Bardzo ciekawym targowiskiem, które łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, jest jarmark bożonarodzeniowy w Tallinnie w Estonii. Świętowanie trwa tam od 1 grudnia aż do 7 stycznia 2024 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.