To malownicze uzdrowisko zapiera dech w piersiach. Najciekawsze atrakcje dla turystów i kuracjuszy

Uzdrowiska w Polsce cieszą się popularnością wśród osób chcących poprawić swoje zdrowie i nie tylko. Bardzo często miejsca te mają też wiele atrakcji dla turystów, poszukujących nieco spokojniejszego wypoczynku. Jedno z nich znajduje się w województwie świętokrzyskim. Co dokładnie oferuje?

Uzdrowisko Busko-Zdrój jest jednym z najważniejszych tego rodzaju punktów na mapie naszego kraju. Od Kielc, stolicy województwa świętokrzyskiego, dzieli je tylko około 50 kilometrów, czyli mniej więcej godzina jazdy samochodem. Należy jednak zaznaczyć, że znajdziemy tam nie tylko sanatoria. Jest to także ciekawa propozycja na wyjazd dla miłośników aktywnego wypoczynku czy rodzin z dziećmi.

Zobacz wideo Masz planowany pobyt w szpitalu? Nie zapomnij spakować tych rzeczy!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Najlepsze sanatorium w Busko-Zdroju. Kuracjusze mają wiele opcji do wyboru

Busko-Zdrój jest znane przede wszystkim z licznych sanatoriów, więc warto je tu nieco przybliżyć. W ogólnym ujęciu w uzdrowisku leczone są schorzenia reumatologiczne, neurologiczne, ortopedyczno-urazowe, kardiologiczne oraz dermatologiczne. Bogata oferta rehabilitacyjna i uzdrowiskowa poszczególnych ośrodków zawiera m.in. tężnie, kąpiele siarkowe czy borowiny. Ponadto często dostępne są zabiegi z zakresu hydroterapii, kinezyterapii, światłolecznictwa, ultrasonoterapii, magnetoterapii czy termoterapii. Wśród popularniejszych miejsc można wymienić sanatorium "Marconi", "Mikołaj", "Willa Zielona" czy "Oblęgorek".

Na uwagę zasługuje również park zdrojowy w Busku-Zdroju. Poza piękną roślinności i promenadą znajdziemy tam pijalnię wód mineralnych, muszlę koncertową czy Aleję Gwiazd. Dostępne są też korty tenisowe i plac zabaw dla dzieci. Park ten nie jest jednak jedynym miejscem z atrakcjami niezwiązanymi bezpośrednio ze zdrowiem.

Uzdrowisko Busko-Zdrój: sanatorium to nie wszystko. Co można zwiedzić w Busku-Zdroju?

Na terenie Busku-Zdroju możemy podziwiać piękną zabytkową architekturę sakralną. Przykładami są tu kościół św. Leonarda z 1699 roku czy kaplica św. Anny zbudowana w 1888 roku. Rodziny z dziećmi z kolei z pewnością zainteresuje Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie. Co prawda, aby tu dotrzeć, będziemy musieli pokonać około 25 kilometrów, ale wyprawa będzie warta naszego czasu. W centrum organizowane są bowiem spotkania, spektakle i warsztaty, w których mogą uczestniczyć osoby w każdym wieku. Od kwietnia do października miejsce to jest czynne codziennie od godziny 9 do 17. W pozostałe miesiące godziny otwarcia pozostają takie same, ale w poniedziałki centrum jest nieczynne.

Nie zapominajmy też o szlakach turystycznych w Busku-Zdroju. Do wyboru mamy trzy trasy: szlak czerwony, z Buska do Solca-Zdroju (27 kilometrów); zielony, z Buska do Wiślicy (90 kilometrów) i niebieski, z Pińczowa do Wiślicy (39 kilometrów).

Więcej o:
Copyright © Agora SA