Zmiany na jednym z górskich szlaków. Zniknął popularny mostek. "Inaczej niszczyłyby go lawiny"

Wybierając się w góry, szczególnie w zimnych miesiącach, warto wcześniej sprawdzić, czy na planowanej trasie nie zaszły pewne zmiany. Może się bowiem okazać, że nasze plany nie wypalą i w połowie drogi będzie trzeba zawrócić. Takie zaskoczenie może spotkać turystów planujących wyprawę na Śnieżkę.

Choć pogoda za oknem nie dopisuje, Polacy nadal chętnie wybierają się w góry korzystając z ostatnich ciepłych dni. Popularnością cieszą się nie tylko szlaki w Tatrach i na słynne Morskie Oko, ale też w Karkonoszach. Wiele osób codziennie przemierza górskie ścieżki, by zdobyć najwyższy szczyt w tej okolicy - Śnieżkę. Jeśli również planujesz taką wyprawę, lepiej dobrze zaplanuj swoją trasę. Właśnie zdemontowano popularny mostek, co może utrudnić wędrówkę.

Zobacz wideo Czy wiesz, jak wzywać pomoc w górach?

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularna trasa na Śnieżkę zamknięta. Turyści muszą uważać

Na szczyt Śnieżki można dojść kilkoma trasami, zaczynając zarówno od strony polskiej, jak i czeskiej. Osoby, które mają nieco więcej wprawy w górskich wycieczkach, chętnie wybierają szlak czerwony, prowadzący z Karpacza przez Kocioł Łomniczki. Wędrówkę rozpoczyna się od skoczni narciarskiej Orlinek, od której prowadzi ubita szutrowa droga biegnąca przez las. To właśnie tam mija się słynne Schronisko PTTK Nad Łomniczką, jedno z najbardziej tajemniczych miejsc w Karkonoszach. Następny odcinek to podejście do Schroniska Dom Śląski. Wchodzi się wówczas do Kotła Łomniczki, czyli najgłębszego kotła pochodzenia lodowcowego w Karkonoszach. Las staje się coraz rzadszy, a szczyt Śnieżki już widać z daleka. To idealne miejsce, by nacieszyć oko górskimi, zapierającymi dech w piersiach widokami. Po wschodniej stronie spływa wodospad Łomniczki, jednak żeby przejść nad potokiem, trzeba pokonać niewielki mostek. Turyści, którzy planują wędrówkę tą trasą mogą mieć teraz spory problem, bowiem mostek został już zdemontowany.

Rozebrano słynny mostek nad Łomniczką. Lepiej zaplanujcie inną trasę

Z informacji podanych na facebookowym profilu Karkonoskiego Parku Narodowego wynika, że mostek nad Łomniczką został tymczasowo rozebrany. Chodzi o bezpieczeństwo turystów, którzy przechadzają się tym szlakiem.

Mostek na Łomniczce na szlaku czerwonym został zdemontowany przed zimą. Demontujemy go co roku, bo inaczej niszczyłyby go lawiny. Szlak przez Kocioł pod Śnieżką (Kocioł Łomniczki) jest jeszcze otwarty, ale przejście przez Łomniczkę jest trudniejsze. Prosimy o ostrożność. Szlak od schroniska Nad Łomniczką do Domu Śląskiego zostanie zamknięty wraz z pojawieniem się zagrożenia lawinowego

- czytamy na Facebooku. Miejsce to da się pokonać bez mostku, jednak nie każdy może być zdecydowany na taką przeprawę. Jeśli zatem w najbliższym czasie planujesz wejść na Śnieżkę, ale nie masz zbyt dużego doświadczenia w górskich wędrówkach, lepiej wybrać inną trasę.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.