Oto najpiękniejsze widoki w polskich górach. Gubałówka schodzi z podium. Turyści wybrali nowego ulubieńca

Polskie góry zachwycają wiele osób, które co roku chętnie odwiedzają ten region naszego kraju. Jeśli również planujesz wyjazd, dowiedz się, jak wygląda ranking najpiękniejszych widoków w polskich górach. Ku zdziwieniu wielu Gubałówka i Giewont nie znajdują się na podium.

Gubałówka, Giewont czy być może Babia Góra? Planujesz wyjazd w polskie góry i zastanawiasz się, gdzie znajdziesz najpiękniejszy widok, który niemalże każdemu zapiera dech w piersiach? Jeśli również masz dylemat, pomożemy z wyborem. Ten ranking wszystko wyjaśnia. Turyści wybrali swojego nowego ulubieńca.

Zobacz wideo Daria Gosek-Popiołek o obronie Puszczy Karpackiej przed wycinką

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tatry: To najpiękniejsze miejsce w górach. Turyści byli jednogłośni

Popularny portal rezerwacyjny travelist.pl, postanowił zadać turystom pytanie, gdzie znajduje się najpiękniejszy widok w polskich górach. Na podstawie odpowiedzi wyłoniono 10 punktów, które bez wątpienia warto odwiedzić, być może jeszcze w tym roku.

Wiele osób błędnie myśli, że na pierwszy miejscu znalazła się Gubałówka - niestety, ale do podium jeszcze trochę jej brakuje. Które więc miejsce według turystów obdarzy odwiedzających najpiękniejszym widokiem? Morskie Oko w Tatrach znalazło się na szczycie podium - i nie ma się co dziwić, to naprawdę niepowtarzalny punkt na mapie polskich gór. Niebieska woda otoczona przez cudowne szczyty i lasy robi wrażenie, warto więc się tam udać i podziwiać. Jak przedstawia się ranking dalej? To może was zaskoczyć!

Polskie góry okiem turystów. To tam zaplanuj kolejny wyjazd

Oprócz Morskiego Oka w rankingu znalazło się jeszcze dziewięć innych miejsc, które zachwycają odwiedzających. Jak jednak wygląda samo podium? Na drugim miejscu znalazła się jakże lubiana i popularna Śnieżka w Karkonoszach. Na górę można wjechać kolejką krzesełkową lub wejść szlakiem, a widoki ze szczytu są naprawdę fenomenalne. Przy dobrych warunkach atmosferycznych można nawet zobaczyć Wrocław.

Na trzecim miejscu ponownie wracamy do rejonu Tatr, ponieważ mowa o Kasprowym Wierchu. To jedno z najpopularniejszych miejsc w Polsce, które co roku przyciąga wielu turystów. Na szczyt można dostać się pieszo lub gondolą i podziwiać m.in. Dolinę Gąsienicową czy Tatry Zachodnie. Jakie miejsca w polskich górach znalazły się jeszcze w rankingu? Oto lista rozpoczynająca się od 4. miejsca i kończąca na 10. 

  • Gubałówka, Tatry
  • Śnieżne Kotły, Karkonosze
  • Mały Staw i schronisko Samotnia, Karkonosze
  • Giewont, Tatry
  • Szczeliniec Wielki, Góry Stołowe
  • Trzy Korony, Pieniny
  • Babia Góra, Beskid Żywiecki.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.