Wakacje w Europie lepsze od wyjazdu w tropiki? Turyści mogą zacierać ręce. Powstaną rajskie laguny

Piękne plaże z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą to nie lada gratka dla turystów. Już za chwilę nie będą wyłącznie marzeniem, ponieważ mają pojawić się w słynnych europejskich miastach. Jak to możliwe? Firma Crystal Lagoon wskazała miejscowości, w których utworzy prawdziwy raj zarówno dla mieszkańców, jak i odwiedzających.

Wiele osób nie jest w stanie znaleźć czasu lub wygospodarować tak dużych środków, aby móc pozwolić sobie na prawdziwe tropikalne wakacje. Nie zmienia to jednak faktu, że egzotyczne miejsca, w tym między innymi rajskie plaże znajdujące się na ulotkach biur podróży, wyjątkowo mocno oddziaływają na wyobraźnię. Czy jest szansa, aby znaleźć takie miejsca w Europie? Poza tymi, które już mamy, Crystal Lagoons stworzy niezwykłe laguny w kilku popularnych miastach.

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Budowa błękitnych lagun w Europie. Crystal Lagoons ma na to plan

Zagorzali turyści wiedzą, że Europa jest prawdziwą kopalnią skarbów. Ukrywa się w niej wiele miejsc, które przez długi czas nie były doceniane przez podróżujących, a dziś znajdują się w gronie najpopularniejszych kierunków turystycznych. Wśród nich można znaleźć również liczne laguny, które swoim wyglądem nie odbiegają od tego, czego można doświadczyć w innych zakątkach świata. Jedną z nich jest, na przykład błękitna laguna zlokalizowana pomiędzy wyspami Comino i Cominotto na Malcie. Jej malowniczość, krystaliczna woda, piaszczyste dno oraz bogata fauna morska sprawiły, że stała się prawdziwym rajem nie tylko dla miłośników leżakowania, ale także wodnej zabawy i nurkowania. Teraz podobnych miejsc ma być znacznie więcej, ponieważ Crystal Lagoons ma w planach wdrożenie projektów Public Access LagoonsTM (PALTM) w najpopularniejszych europejskich miastach.

 

W Rzymie i Mediolanie powstaną prawdziwe laguny. Na mapie Europy będzie ich coraz więcej

Projekty Public Access Lagoons to inwestycje, które pozwalają stworzyć niezwykle dochodowy biznes, który opiera się na tworzeniu plaż w poszczególnych miastach. Technologia, którą wykorzystują, została opracowana przez naukowca Fernando Fischmanna i właśnie dzięki niej możliwa jest budowa rozległych lagun, otoczonych piaszczystymi plażami z dodatkowymi udogodnieniami dla odwiedzających, takimi jak restauracje, kluby oraz przestrzenie umożliwiające między innymi organizację koncertów. Tego typu laguny mają znacznie mniejsze zapotrzebowanie na środki chemiczne niż standardowe baseny, przez co są również odpowiednim rozwiązaniem w dobie licznych problemów związanych z ekologią. Już niebawem ma ruszyć realizacja projektów, w takich miastach jak Rzym, Mediolan, Tuluza, Sewilla oraz w dwóch miejscach w Rumunii. Wizją firmy od zawsze było łącznie miejskiego zgiełku z plażami, czego dowodem jest projekt laguny w uwielbianych przez turystów na całym świecie Rzymie oraz Mediolanie

Więcej o:
Copyright © Agora SA