Drzewa i bar na 49. piętrze. Nowa atrakcja w Warszawie zachwyci turystów. To niebywała inwestycja

Miłośnicy zwiedzania Warszawy będą mile zaskoczeni, ponieważ to właśnie w stolicy już niebawem ma powstać nowa atrakcja, która będzie zapierać dech w piersiach. Na jej szczycie powstanie między innymi bar czy ławki otoczone drzewami. A wszystko to na wysokości 230 metrów.

Warszawa co roku przyciąga do siebie mnóstwo odwiedzających. Turyści doceniają opcję zasmakowania życia w dużym mieście, które tętni o niemalże każdej porze. Dodatkowo uznaniem cieszą się bez wątpienia zabytki, muzea i historia. Do stolicy Polski licznie przybywają również fanatycy architektury. To właśnie w Warszawie istnieje możliwość podziwiania przepięknych wieżowców. Które drapacze chmur warto w szczególności zobaczyć? Na jednym z nich powstanie niebawem nowa atrakcja.

Zobacz wideo Jak wygląda sytuacja mieszkaniowa w Warszawie? "Może wygram w totka"

Warszawa - atrakcje architektoniczne. Te wieżowce budzą podziw

Warszawa to piękne miasto mające miano największego i najbardziej zaludnionego w całym kraju. Nie ma się więc co dziwić, że to właśnie tutaj na niemalże każdym kroku napotkamy ogromnych rozmiarów drapacze chmur, które zachwycają spacerowiczów. Fanatycy budowli tego typu przybywają do stolicy, by podziwiać tak nietypowe obiekty. Najpopularniejszymi miejscami są na przykład Pałac Kultury i Nauki, Warsaw Spire czy Warsaw UNIT, mający 202 metry wysokości. W ostatnim czasie najbardziej imponującym jest jednak 230-metrowy Varso Tower, który z iglicą ma aż 310 metrów wysokości, więc na ten moment uznawany jest za najwyższy budynek w całej Unii Europejskiej. To właśnie ten obiekt stanie się niesamowitą atrakcją już w przyszłe wakacje. Co powstanie na szczycie wieżowca? 

Nowa atrakcja w Warszawie. Na dachu wieżowca powstanie taras widokowy

Budowa Varso Tower rozpoczęła się już w 2016 roku, a oficjalne otwarcie obiektu nastąpiło we wrześniu 2022 roku. To typowy biurowiec, w którym znajdują się między innymi hotele, restauracje, kawiarnie czy centrum innowacyjności. Na szczycie budynku - na 49. piętrze - znajduje się taras, na który już w przyszłe wakacje będzie można najprawdopodobniej wejść, by nieco odpocząć przy dobrej kawie wśród drzew z niesamowitym widokiem na stolicę. Dokładnie 25 marca 2024 roku HB Reavis podpisało umowę z Magnicity na 20 lat. Zagraniczna firma zajmie się stworzeniem tarasu widokowego, który będzie płatny, a na jego szczyt prowadzić będą panoramiczne windy. 

Jestem bardzo dumna z tego, że Magnicity wprowadza się do Warszawy, na szczyt kultowego Varso Tower. Naszą ambicją w ramach grupy jest oferowanie wyjątkowych wrażeń, które są źródłem emocji i pozwalają odkrywać miasto w zupełnie nowy sposób. Cieszę się, że nasza propozycja i doświadczenie przekonały HB Reavis. Teraz w budowie tego wyjątkowego projektu rozpoczyna się nowa faza, której efekty na pewno zachwycą wielu zwiedzających

- mówiła Alexia Vettier CEO Magnicity, wiezowce.pl.

Więcej o:
Copyright © Agora SA