"Incydent wymiotny" w Rybniku. Zamknięto basen. Nieczynny aż do odwołania

Kąpielisko Ruda w Rybniku ma problem. Jeden z basenów pozostanie nieczynny aż do odwołania. Doszło tam do "incydentu wymiotnego" wskutek którego zanieczyszczona została największa niecka basenowa. Teraz odwiedzający muszą uzbroić się w cierpliwość.

Pod koniec czerwca informowaliśmy o niespodziewanym zamknięciu części kąpieliska znajdującego się w Parku Miejskim w Bytomiu. Chwilę po jego otwarciu zdarzył się tam tak zwany "incydent kałowy". Niezbędne było dokładne oczyszczenie wody, a później do akcji miała wkroczyć Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Choć problemy były krótkotrwałe, utrudnienia nie sprzyjały odwiedzającym. Tym bardziej że w ostatnim czasie Polskę regularnie nawiedzają upały. Teraz podobne zmartwienia dotknęły mieszkańców Rybnika

Zobacz wideo Chłopiec tonął na środku zatłoczonego basenu. Wokół spokojnie pływali inni ludzie

Kąpielisko Ruda: "Incydent wymiotny" w największym basenie. Jest nieczynny aż do odwołania 

Dla mieszkańców Rybnika i okolic kąpielisko Ruda jest niezwykle ważnym miejscem, szczególnie wtedy gdy termometry wskazują ponad 30 stopni Celsjusza. Jak informuje serwis Dziennik Zachodni, podczas niedawnej fali upałów w zaledwie jeden weekend kompleks odwiedziło ponad sześć tysięcy osób. Zapewne nie mniej odwiedzających zjawi się tam w najbliższych dniach, ponieważ słońce znów nie ma dla nas litości. Niestety goście będą musieli zmierzyć się z pewnym rozczarowaniem. Otóż z użytku został wyłączony duży basen rekreacyjny.

Z powodu incydentu wymiotnego basen rekreacyjny na ORS Ruda został zamknięty

- przekazał Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku. Warto zaznaczyć, że zanieczyszczony basen rekreacyjny to największa niecka basenowa na tamtejszym kąpielisku. Natomiast do dyspozycji odwiedzających wciąż pozostają: basen sportowy, brodzik oraz wodny plac zabaw. Zatem jak długo najważniejsza część kąpieliska pozostanie zamknięta? Tego jeszcze nikt nie wie. 

 

Kąpielisko Ruda Rybik. W basenie rekreacyjnym trwają prace, których celem jest oczyszczenie wody   

Jest ryzyko, że basen rekreacyjny zostanie otwarty dopiero za kilka dni. Wiele zależy między innymi od wyników badań.

Trwają prace związane z uzdatnieniem i oczyszczeniem wody. W dniu jutrzejszym woda zostanie pobrana do badania laboratoryjnego

- poinformowano. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rybniku jednocześnie przepraszają za zaistniałą sytuacją. W związku z utrudnieniami MOSiR postanowił wprowadzić specjalną ulgę. Aż do odwołania wszyscy klienci będą mogli skorzystać z tańszych biletów ulgowych - koszt takiej wejściówki w okresie od czerwca do sierpnia to 11 złotych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.