Chciała naprawić telefon, straciła 400 tys. złotych. Polka padła ofiarą oszustwa za granicą

Wyjazd, który miał być przyjemnym wypoczynkiem zakończył się niemal bankructwem. Sytuacja pokazuje, jak ważne jest zabezpieczenia swoich danych również w urządzeniach mobilnych. Turystka z województwa opolskiego straciła 400 tysięcy złotych przez nieuwagę.

Nigdy nie wiemy kiedy nasz telefon odmówi posłuszeństwa i przestanie działać. Jeśli stanie się tak za granicą, może to kosztować nieco więcej niż w Polsce. Kobieta z Nysy w województwie opolskim coś o tym wie, jednak w tym przypadku nie chodziło wcale o opłatę za usługę.

Zobacz wideo Niezwykłe, oryginalne, ale niepraktyczne. Te telefony miały nas zachwycić, ale okazały się klapą [TOPtech]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wyjazd do Włoch kosztował ją ponad 400 tysięcy złotych. Oszustwo na telefon

Pewna kobieta, która na co dzień mieszka w Polsce na początku miesiąca udała się na podróż do Włoch. Cudowny wyjazd niestety okazał się być koszmarem. Telefon kobiety nagle przestał działać, więc postanowiła ona zanieść go do serwisu naprawczego, aby móc dalej mieć "kontakt ze światem". Po "naprawie" okazało się, że z konta kobiety zniknęło 400 tysięcy złotych. Po powrocie do kraju zgłosiła całą sprawę na policję w Nysie, która w ogóle nie była zdziwiona takim zakończeniem. Wiele osób nie zwraca uwagi na zabezpieczenia w telefonach, które jak się okazuje, mogą uratować nasze wszystkie oszczędności. Policjanci co jakiś czas apelują obywateli, aby ci pamiętali o zachowywaniu bezpieczeństwa w sieci, ponieważ kiedy tego nie robimy, finał może być przykry.

Jak zabezpieczyć telefon przed kradzieżą? Uważaj na publiczne sieci WiFi

Złodzieje czają się praktycznie na każdym korku, dlatego unikaj trzymania telefonu w miejscach, w których łatwo jest ci go wyjąć. Najlepiej jeśli smartfona włożysz do torebki. Będąc w miejscach publicznych, nie pozostawiaj telefonu np. na stoliku, to może być łatwy kąsek dla złodzieja. Jeśli możesz, nie łącz się także  z publicznymi sieciami WiFi. Jeśli nie chcesz paść ofiarą oszustwa, pamiętaj, że zabezpieczenia kodami PIN i hasłami w smartfonach są bardzo istotne. W miarę możliwości ustaw uwierzytelnienie dwuskładnikowe, które ochroni twoje dane, jak i pieniądze. Niektóre nowe smartfony mają opcję lokalizacji, sprawdź, czy twój również, a jeśli tak, warto ją uruchomić. Ważną kwestią jest również poinformowanie banku, gdy zauważysz, że twój telefon został skradziony. Większość z nas płaci dziś za pomocą smartfonów, dlatego należy o tym pamiętać.

Może Cię zainteresować:
-Kolejna osoba żegna się z programem "Twoja twarz brzmi znajomo". Był obecny od pierwszej edycji.
-Biżuteria księżnej Diany trafi na aukcję. Miała ją na sobie podczas ostatniego oficjalnego wyjścia.
-Poznajcie nową Elizabeth Holmes. Porzuciła czarne golfy, zmieniła głos i chce, żebyśmy mówili do niej Liz.

Więcej o: