300 pasażerów ewakuowano z pociągu PKP. "Nagle usłyszałam trzask, po którym pociąg się zatrzymał"

Pociąg relacji Berlin - Warszawa musiał zostać ewakuowany. W składach przebywało około 300 osób. "Nagle usłyszałam trzask, po którym pociąg się zatrzymał" - relacjonuje jedna z pasażerek. Opóźnienie spowodowane niecodzienną sytuacją wynosiło ponad pięć godzin.

W nocy  z 14 na 15 maja w gminie Bedlno niedaleko Kutna doszło do nieprzyjemnego zdarzenia. Około 300 pasażerów pociągu relacji Berlin- Warszawa zostało ewakuowanych. Służby otrzymały informację o tym, że środek transportu zatrzymał się z powodu awarii sieci trakcyjnej.

Zobacz wideo Podczas egzaminu na prawo jazdy utknął na przejeździe kolejowym

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ponad 5-godzinne opóźnienie pociągu. Pasażerowie musieli zostać ewakuowani

15 maja przed godziną 1 w nocy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie otrzymali polecenie udania się do Kamilewa w  gminie Bedlno. Tam ktoś próbował dokonać kradzieży sieci trakcyjnej. Jego działania spowodowały, że sieć została uszkodzona, a pociąg relacji Berlin-Warszawa stanął w polu wraz z około 300 pasażerami. Konieczna była ewakuacja. Jak donosi tvn24.pl, jedna z pasażerek powiedziała, że wszystko stało się przed godziną 23. Jak mówi:

Nagle usłyszałam trzask, po którym pociąg się zatrzymał

Według jej relacji, obsługa poinformowała pasażerów, że przyczyną zatrzymania jest rozbita szyba w jednym z wagonów. W pewnym momencie wysiadł prąd i zrobiło się ciemno. Kobieta opowiadała, że wiedzieli, że poczekają kilka godzin, jednak obsługa na bieżąco informowała ich o sytuacji. Jak sama mówi, najgorszy był brak informacji dotyczących tego, ile dokładnie potrwa postój. Ostatecznie po przesiadce do pociągu technicznego pasażerowie na miejsce dotarli około 5 rano, zamiast przed północą jak przewidywano zgodnie z rozkładem.

Dworzec Gdański, Zachodni i nie tylko. Na podróżnych czeka wiele utrudnień

Podróżni, którzy często poruszają się pociągami wiedzą, że awarie czy nagłe zatrzymania zdarzają się od czasu do czasu. Utrudnienia na kolei związane są także z modernizacją oraz przebudową stacji. Obecnie największe problemy z tym związane dotyczą osób podróżujących do Warszawy. Koleje Mazowieckie informują, że podróżnych czeka wiele utrudnień. Według komunikatu od 19 maja "znacznemu ograniczeniu ulegnie liczba połączeń do/z Mińska Mazowieckiego", które potrwają nawet kilka miesięcy. Oprócz tego podkreślają, że w dniach 19-21 maja, 26-28 maja, jak i 2-4 czerwca na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Gdańska ruch pociągów prowadzony będzie wyłącznie po jednym torze z powodu prac prowadzonych przez zarządcę infrastruktury

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.