Ksiądz Główczyński zapytał dzieci, co chciałyby dostać na komunię. Jedna odpowiedź zaskakuje

Komunia Święta w ostatnich latach zaczęła być kosztowaną uroczystością. Rodzice wydają coraz więcej na przyjęcia, a dzieci oczekują coraz droższych prezentów. Ksiądz postanowił zapytać uczniów, jakich podarków oczekują. Jedna odpowiedź była inna niż wszystkie.

Maj jest dla wielu osób sezonem komunijnym. W tym miesiącu wiele dzieci przystępuje do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej. Z tej okazji rodzina i przyjaciele zazwyczaj kupują prezenty dla dzieci. Ksiądz Rafał Główczyński, który aktywnie działa w mediach społecznościowych postanowił, zapytał dzieci przystępujące do sakramentu o to, co chciałby otrzymać na komunię.

Zobacz wideo Jakie prezenty daje się dziś na komunię? [SONDA]

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prezenty na komunie. Celebracja tej uroczystości wiąże się z coraz większymi wydatkami

Komunia jest teraz nie tylko duchowym przeżyciem zarówno dla dzieci jak i dla rodziców, ale też wydatkiem, który mocno się odczuwa. Coraz więcej osób robi z komunii tak zwane "małe wesela" z wystawnymi strojami, wymyślnym jedzeniem i tańcami. Nie wolno również zapominać o podwózce, gdzie część ludzi zaczyna decydować się na przejazd limuzyną. Pojawiają się również inne kosztowne atrakcje. Do tego wszystkiego dochodzą również prezenty. Ksiądz Rafał Główczyński opublikował na YouTubie filmik, na którym postanowił zapytać swoich uczniów, którzy w tym roku przystępują do komunii o to, co chcieliby dostać na prezent. Nikogo nie powinien dziwić fakt, że padły odpowiedzi: hulajnoga, konsola, telefon, rower i wiele innych. Pewien uczeń uznał nawet, że jego wymarzonym prezentem byłaby gotówka. Jednak odpowiedź jednej z uczennic różni się od innych. Na pytanie księdza odpowiedziała:

Prezent nie jest najważniejszy. Dla mnie ważne jest tylko to, żeby przyjąć Pana Jezusa do serca
 

Kim jest ksiądz Rafał Główczyński? Jego planem jest dotrzeć do młodzieży

Ksiądz Rafał Główczyński jest zakonnikiem, należącym do zakonu salwatorianów. Teraz pracuje jako katecheta w jednej ze szkół w Piastowie. W 2020 roku założył kanał o nazwie "Ksiądz z Osiedla". Swoje filmy wrzuca na takie platformy jak TikTok, YouTube czy Instagram. Ksiądz Rafał Główczyński twierdzi, że jest to dla niego idealny sposób, aby docierać i móc pomóc młodzieży. Oprócz mediów społecznościowych z młodzieżą stara się nawiązać kontakt na rekolekcjach oraz pielgrzymkach. Jak donosi portal eska.pl, chce on dotrzeć do młodzieży i pokazać im drogę zgodną z przykazaniami w sposób dostępny i o wiele mniej patetyczny. Jak sam mówi:

Uważam, że trzeba do nich wychodzić, rozmawiać, być z nim

Ksiądz na swoim TikToku ma już około 100 tysięcy obserwujących. Publikuje tam krótkie filmiki, w których mówi o kościele i religii.

Więcej o:
Copyright © Agora SA