Poszła na komunię z berłem. Jej mama też wybrała stylizację "na bogato". Pod kościół zajechały karocą

Maj dla wielu osób oznacza sezon komunijny. Od lat słyszy się o wystawnych przyjęciach z tej okazji oraz wyjątkowych strojach zarówno dzieci jak i ich rodziców. Na TikToku pojawiło się właśnie nagranie, którego bohaterkami są matka i córka, które pod kościół podjechały karocą.

Stylizacje zarówno dzieci, które podchodzą do sakramentów jak i ich rodziców stają się coraz bardziej efektowne. Pewien duet matki z córką pod kościół zajechały białą karocą w zdumiewających strojach.

Zobacz wideo Co dostawaliśmy na komunię? Co stało się z pieniędzmi z komunii? Jakie teraz daje się prezenty? [SONDA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

"Małe wesela" zamiast przyjęć komunijnych. Coraz więcej wszystkiego 

Większość Pierwszych Komunii Świętych w Polsce odbywa się w majowe niedziele, jednak przygotowania do nich zaczynają się o wiele wcześniej. Coraz popularniejsze są wystawne komunijne imprezy, które wiele osób zaczęło nazywać "małymi weselami". Jak donosi kobieta.wp.pl, rodzice dzieci przyjmujących sakrament wynajmują lokale, zamawiają muzykę, dekoracje oraz atrakcje. Oprócz tego dochodzi oczywiście kwestia prezentu dla dziecka. W większości przypadków nawet dzieci oczekują wystawnych i drogich podarków w postaci telefonów, rowerów, gotówki czy nawet quadów. Kolejną sprawą jest zakup stosownego stroju. W wielu miejscach w Polsce rodzice po uzgodnieniu z księdzem wybierają jednakowe stroje dla każdego dziecka. Obejmuje to garnitur dla chłopców i białe sukienki dla dziewczynek. Jednak czasami wybór pozostawiony jest rodzicom i właśnie wtedy sakrament zamienia się w rewię mody. Niektórzy decydują się na dość kontrowersyjne stroje, takie jak bogato zdobione kostiumy czy sukienki, które wyglądają jak miniaturowe wersje sukni ślubnych.

Sukienka komunijna tej dziewczynki nie należała do najskromniejszych. Pod kościół zajechała karocą

Coraz częściej w mediach społecznościowych można zobaczyć nagrania czy zdjęcia, które pokazują niecodzienne stroje komunijne. Dziewczynki wyglądają czasem jak księżniczki. Na platformie TikTok pojawiło się nagranie, na którym możemy zobaczyć mamę z córką w bardzo ozdobnych stylizacjach. Dziewczynka ubrana jest w obszerną suknię, która ma na górnej warstwie powyszywane wzory. Do tego dziewczynka ma na głowie diadem, z którego wychodzi krótki welon, obszyty na końcach koronką. W rękach dziewczynka dzierży berło, białą parasolkę i torebkę z kokardą. Na jej szyi natomiast spoczywa perłowy naszyjnik. Jeśli chodzi o strój jej mamy, podstawiła ona na obcisłą kremową sukienkę, która kończy się w połowie jej ud. Jej stylizacja ma dość wycięty dekolt oraz obszyta jest kwiatami. Na głowie mama dziewczynki ma ozdobę z woalkę. W oddali za tym duetem mamy z córką stoi biała karoca, którą prawdopodobnie podjechały pod kościół.

Więcej o:
Copyright © Agora SA