Drapieżne ssaki pojawiły się w kilku gminach. Wydano ostrzeżenie. "Koło sklepu przechodził wilk"

Wilki pojawiły się na początku czerwca w gminach w dwóch województwach. Jak informują lokalne media, mieszkańcy są zaniepokojeni zjawieniem się dzikich zwierząt w okolicy ich domów. W jeden ze wsi udało się nawet uchwycić drapieżnika na kamerach monitoringu.

W mediach często pojawiają się doniesienia o dzikach wędrujących ulicami miast. Tym razem na tereny zamieszkałe przez ludzi wkroczyły wilki. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy wilki są zagrożeniem dla ludzi?

Wilk przebiegł koło sklepu w centrum wsi. Mieszkańcy są zaniepokojeni 

W poniedziałek, 5 czerwca w miejscowości Lubno w gminie Lubiszyn w województwie lubelskim pojawił się wilk. Dzikie zwierzę zostało uchwycone przez kamery monitoringu jednego ze sklepów. Właściciel sklepu przy ul. Akacjowej postanowił udostępnić wideo w mediach społecznościowych. 

Dziś w nocy koło naszego sklepu przechodził wilk, później poszedł w stronę ul. Morwowej!

- czytamy w poście. 

Jak donosi gorzowianin.com, mieszkańcy wsi są zaniepokojeni, pojawieniem się w okolicy wilka. Obawiają się o swoje zwierzęta zarówno gospodarcze, jak i domowe. Okazuje się, że wilki już wcześniej pojawiały się w tej okolicy. W ostatnim czasie były widziane m.in. gminie Santok czy Bogdaniec. 

Wilki grasują także na Dolnym Śląsku. Burmistrz wydał ostrzeżenie przed drapieżnikiem 

Wilki pojawiają się w miejscach zamieszanych przez człowieka nie tylko w województwie lubelskim, także mieszkańcy województwa dolnośląskiego borykają się w tym problem. 2 czerwca władze miasta i gminy Lubomierz opublikowały na stronie ostrzeżenie przed wilkami. W komunikacie czytamy: 

W związku z informacjami, otrzymanymi od mieszkańców gminy o żerowaniu wilków na terenach sołectw oraz w pobliżu domostw, prosi się mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

Władze gminy radzą, aby dzieci pozostały przez cały czas pod opieką rodziców, psy nie biegały luzem, a na noc nie zostawały przywiązywane do budy poza ogrodzenie. Dodają, że wilki podchodzą do gospodarstw zwabione obecnością zwierząt, jednak unikają kontaktu z człowiekiem.  

Psy, jako naturalny konkurent wilków, przyciągają je swoją obecnością i odpowiednio niezabezpieczone będą narażone na ich atak

- czytamy w komunikacie gminy. 

Urzędnicy apelują, aby wszelkie przypadki pojawienia się wilków w okolicy zabudowy mieszkaniowej i zagrodowej zgłaszać do Urzędu Gminy i Miasta w Lubomierzu.

Może cię też zainteresować:

- Lasy Państwowe ostrzegają przed tym owadem. Jego użądlenie jest boleśniejsze od ugryzienia szerszenia
- Polacy uwielbiają tę roślinę, jednak lepiej nie zrywać jej w lesie. Kara może wynieść nawet 5 tysięcy
- Rowerzysta zauważył groźnego drapieżnika. Internautka: O matko, a ja tam na spacery chodzę

Więcej o:
Copyright © Agora SA