To polskie miasto jest dręczone przez plagę owadów. "Muchy już są wszędzie", "to jest koszmar"

Mieszkańcy jednej z polskich miejscowości mierzą się z plagą much. W mediach społecznościowych można znaleźć wiele nagrań i filmów, gdzie widać całą masę tych owadów w ich domach i na balkonach. Sprawą zajęły się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska oraz Państwowa Inspekcja Weterynaryjna.

Muchy są owadami, które często wlatują do naszych domów i mieszkań. Bzyczą, siadają wszędzie, gdzie popadnie, na nas, na jedzeniu czy napojach i bardzo często są powodem rosnącej irytacji. Mieszkańcy Niemodlina w województwie opolskim muszą się obecnie zmagać z całą plagą much, które jak twierdzą, uniemożliwiają im normalne życie.

Zobacz wideo Sposób na uciążliwe muchy? Potrzebne są woda i monety

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Plaga much w Niemodlinie w województwie opolskim. Sprawą zainteresowały się służby

Niemodlin został opanowany przez tysiące much. Mieszkańcu z ulicy Podgórnej pełni niepokoju zgłosili sprawę do urzędu miejskiego, czym później zainteresował się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Jak donosi portal polsatnews.pl, Państwowa Inspekcja Weterynaryjna również rozpoczęła kontrolę ze względu na fakt, że mieszkańcy jako winowajcę wskazują pobliską fermę drobiu. Sylwia Stemplewska z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu powiedziała, że:

 Problem zgłaszali mieszkańcy, których posesje sąsiadują z jedną z największych ferm drobiu w gminie, więc podjęliśmy tam kontrolę interwencyjną

Następnie dodała, że po wstępnych oględzinach terenu "inspektor nie zauważył nieprawidłowości". To nie są końcowe ustalenia, jak zaznacza. Wyniki najprawdopodobniej znane będą pod koniec tygodnia.  

Mieszkańcy już nie wiedzą, jak radzić sobie z tym problemem. Muchy są bardzo liczne w całej Polsce

Mieszkańcy są zaniepokojeni i nie wiedzą już, w jaki sposób radzić sobie z tym problemem. Wszelkiego typu lepy, muchołapki, spraye czy świeczki po prostu nie dają sobie rady z natłokiem irytujących stworzeń. Pod postem na Facebooku opublikowanym przez Gminę Niemodlin, mieszkańcy wyrażają swoje opinie na temat całej sytuacji. Jeden z nich podzielił się swoimi obawami, pisząc:

To grozi epidemią, konsekwencje musi ponieść właściciel posesji

Wiele osób twierdzi, że boi się o swoje zdrowie, ponieważ muchy przenoszą choroby. Mieszkańcy nie mogą opuszczać swoich posesji, by zaraz nie zostać oblężonymi przez całą chmarę tych owadów. Jeden z mieszkańców całą sytuację podsumował w następujący sposób:

Takie mamy oblężenie i to wcale nie jest śmieszne

Z kolei inna osoba dodaje, że:

Muchy już są wszędzie

Z tym problemem mierzą się jednak nie tylko mieszkańcy Niemodlina. Osoby z całej Polski skarżą się, że populacja much w ich miejscu zamieszkania stale rośnie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA