To oficjalne: Hogwart przeniósł się do Polski. Zamek w Mosznej otwiera własną szkołę magii i czarodziejów

Od teraz Szkoła Magii i Czarodziejstwa mieścić się będzie nie w Hogwarcie, a w Mosznej. Na Zamku odbędzie się niesamowite wydarzenie prosto z uwielbianego przez wielu świata Harry'ego Pottera. To niesamowita przygoda nie tylko dla najmłodszych. Zobacz, jakich atrakcji można się spodziewać.

Twoje dziecko jest zagorzałym fanem Harry'ego Pottera? Zamiast zwykłego rozpoczęcia roku możesz zagwarantować mu niesamowitą przygodę w świecie magii i czarodziejstwa. Zamek w Mosznej organizuje bowiem nietypowe wydarzenie, przemieniając się na parę dni w książkowy i filmowy Hogwart. Organizatorzy zapowiadają dla dzieci i młodzieży atrakcje nie z tego świata.

Zobacz wideo Harry Potter był świetny we "Władcy Pierścieni", czyli jak bliźniaczo podobni aktorzy mogą się mylić [MUSIMY O TYM POGADAĆ]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Hogwart we wrześniu przeniósł się do Polski. Zamek Moszna powita młodych adeptów magii

Każdy młody fan Harry’ego Pottera marzył z pewnością o tym, by móc wziąć udział w turnieju Quidditcha, wybrać stworzoną dla siebie różdżkę w sklepie Ollivandera, czy zostać przydzielonym do ulubionego Domu Czarodziejów. Przez kilka dni w pewnym, polskim zamku będzie to możliwe. Moszna znajduje się w województwie opolskim, ale dojazd nie jest skomplikowany. Zarówno pociągiem jak i samochodem łatwo dostaniemy się do celu. Sama lokalizacja nie dość, że jest piękna i klimatyczna, to jeszcze ma bogatą historię. Przeszłość zamku w Moszej sięga bowiem końcówki XIX wieku, kiedy to gościł jeszcze najważniejsze osobistości wśród europejskiej szlachty, w tym cesarza niemieckiego Wilhelma II. Jeszcze w 1972 roku przeszedł w ręce publiczne i był używany między innymi jako sanatorium, centrum terapii, hotel oraz restauracja. Dziś organizowane są w nim różne wydarzenia, takie jak nadchodzące dni otwarte Szkoły Magii i Czarodziejstwa. Już od pierwszego do trzeciego września zamek zamieni się w prawdziwy Hogwart i ugości młodych adeptów magii, porywając ich w świat Harry'ego Pottera.

Zamek w Mosznej czy Szkoła Magii i Czarodziejstwa? Lista atrakcji i niezbędnych informacji

Niesamowite wydarzenie rozpoczyna się już dziś, 1 września 2023, ale rodzice z dziećmi mogą przybyć na nie w jakikolwiek dogodny dla nich czas. Do 3 września zamek tętnić będzie magicznym życiem, proponując uczestnikom między innymi pokazy iluzji, zajęcia z eliksirów czy zielarstwa, a nawet mecz Quidditcha. Brzmi magicznie? To jeszcze nie wszystko! Mali czarodzieje rzeczywiście zostaną wybrani przez Tiarę Przydziału oraz dostaną własną różdżkę. Ponadto, podczas swojej przygody spotkają stworzenia żyjące w zamkowym parku oraz postaci znane z książek i filmów. Całość będzie trwać codziennie, w godzinach od 16:30 do 21:00, zabawy będzie więc co niemiara. Bilety na jeden dzień, dostępne są w cenie 94. złotych od osoby. Na miejscu jest także możliwość zarezerwowania noclegu i spędzenia nocy w niesamowitym, zamkowym klimacie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA