Zainstalował kamerę, aby złapać złodzieja na gorącym uczynku. Nie do wiary, kto podbierał mu grzyby

Grzybiarze bardzo często mają ulubione miejsca w lasach, gdzie niemalże zawsze wypełnią kosz. Jeden z nich postanowił zamontować w swoim punkcie zbiorów kamerę, ponieważ coś go zaniepokoiło. Chciał złapać złodzieja grzybów na gorącym uczynku, ale tego się nie spodziewał.

Część grzybiarzy po latach zbiorów ma swoje ulubione miejsca w lesie, gdzie niemalże zawsze coś znajdują. Ten mężczyzna był w szoku, gdy udał się na zbiory, lecz wrócił z niczym. Postanowił dowiedzieć się, kto "zabrał" mu grzyby i zamontował kamerę. Co ukazało się na wideo? Tego się nie spodziewał.

Zobacz wideo Te grzyby wyglądają na jadalne, ale mogą tylko zaszkodzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pozostawił kamerę w lesie. Chciał wiedzieć, kto podbiera mu grzyby

Zbieranie grzybów w lesie to czasami nie lada wyzwanie. Trzeba sporo cierpliwości, aby wypełnić swój koszyk po same brzegi. Czasami doświadczeni zbieracze wiedzą już, gdzie najlepiej się udać, aby zbiory były udane. Ten mężczyzna również miał swoje ulubione miejsce, jednak zauważył, że ktoś "podkrada" mu grzyby. Zamontował kamerę, a filmik dziś robi furorę w sieci. Okazało się, że "złodziejem" jest wiewiórka, która ze smakiem zjada duży okaz. Na początku delektuje się kapeluszem, potem przewraca grzyba i je go od strony nóżki, aż nagle znika po spożyciu całego - bez wątpienia musiała być bardzo głodna. Pod filmikiem na Facebooku pojawiło się mnóstwo komentarzy - internauci byli zachwyceni. 

Ale to słodkie
Co za urocza istota
Jej las, jej kolacja! Miło, jeśli zostaną nam jakieś resztki

- pisali użytkownicy na Facebooku. 

Gdzie na grzyby w październiku? W okresie ochłodzenia również warto wybrać się do lasu

Wraz z nadejściem jesiennego ochłodzenia powoli kończy się sezon grzybowy w Polsce. Czy oznacza to, że w październiku nie ma już grzybów? Nic bardziej mylnego, ponieważ są, co prawda mniej popularne, ale równie smaczne. Jakie grzyby zbierać jesienią? W październiku w polskich lasach można znaleźć m.in. mleczaje, rydze, gąski czy nawet maślaki. Od połowy października z powodzeniem można szukać także boczniaka ostrygowatego, który występuje na martwym drewnie drzew liściastych - grabu, buka czy wierzby. Najczęściej jest w kępkach zrośniętych ze sobą i ma od 5 do 25 centymetrów średnicy. Co jeszcze możesz znaleźć w lesie jesienią? Czasami pojawi się dzieżka pomarańczowa, która zwraca na siebie uwagę. Mimo to mało kto po nią sięga, gdyż jest dość nietypowa, lecz faktycznie można często spotkać ją jesienią na swojej drodze w lesie podczas zwykłego spaceru lub grzybobrania. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA