Zapytaliśmy Księdza z osiedla, czy wierzący mogą bawić się w andrzejki. Odpowiedź zaskoczy wiele osób

Jakie są wróżby andrzejkowe? Ciasteczka z wróżbą, lanie wosku czy przestawianie butów, to tylko część zabaw, jakie organizuje się w noc andrzejkową. Wiele osób wierzących zastanawia się, czy mogą brać udział w imprezach andrzejkowych. Zapytaliśmy o to popularnego w mediach społecznościowych Księdza z osiedla. Co duchowny myśli o andrzejkach i wróżbach?

Andrzejki co roku wypadają w tym samym terminie. Obchodzimy je w nocy z 29 na 30 listopada. W tym roku są to kolejno środa i czwartek. Niewiele osób będzie urządzać imprezy andrzejkowe w środku tygodnie. Część z nich zabawy zorganizowała w ubiegły weekend, z kolei inni imieniny Andrzeja będą celebrować w nadchodzące dni wolne. Co jednak z osobami wierzącymi? Czy mogą bez problemu uczestniczyć w zabawach? Co z wróżbami i laniem wosku? Zapytaliśmy o to Księdza z osiedla.

Zainteresował Cię ten temat? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Makijaż na andrzejki. Jak pomalować się czarująco?

Zabawa andrzejkowa 2023. Czy katolicy mogą uczestniczyć w imprezach?

Ksiądz Rafał Główczyński znany wielu internautom jako Ksiądz z osiedla od dawna publikuje w mediach społecznościowych treści dotyczące religii katolickiej. Duchowny należy do zgromadzenia zakonnego księży Salwatorianów i ma pod opieką Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej - zrzeszający młodzież ze szkół ponadpodstawowych, a także uczy religii oraz organizuje różne akcje charytatywne. Znajduje również czas, aby popularyzować religię katolicką w mediach społecznościowych. Jego filmy na YouTubie, tiktoki oraz facebookowe posty cieszą się dużą popularnością. Na każdym z tych mediów społecznościowych zgromadził kolejno: 60,5 tys. subskrybentów, 112,7 tysięcy oraz 17 tys. obserwujący. Wiele osób dowiaduje się z nich o zasadach wiary oraz otrzymuje odpowiedzi na nurtujące ich pytania. A co Ksiądz z osiedla myśli o andrzejkach? Czy wierzący mogą w nich uczestniczyć? 

Gry i zabawy andrzejkowe dla dorosłych. Czy mogą brać w nich udział osoby wierzące? 

Zdaniem Ksiądz z osiedla:

Coraz więcej ludzi traktuje Boga i szatana jako fikcyjne postacie, Pismo Święte jako ciekawą książkę i nie rozumieją, jak można mieć jakiś problem z obchodzeniem Halloween albo andrzejkami. Jeżeli jednak ktoś wierzy, to ważne powinno być dla niego Pismo Święte, a tam w Księdze Kapłańskiej jest napisane: (19,31): Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów(...) 

- przekazał w rozmowie z g.pl, ks. Rafał Główczyński. Czy to oznacza, że wierzący nie mogą bawić się na imprezach andrzejkowych? Okazuje się, że nie do końca. Istnieją jednak pewne zasady, które katolicy powinni mieć na uwadze.

Wierzący w andrzejki jak najbardziej bawić się mogą, ale wróżby powinni odpuścić

- wyjaśnia ksiądz Główczyński. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.